Rusové střílející na ukrajinské lodě? Je to naopak, byli to jen mírumilovní rybáři, hlásí Putinova strana – G.cz
Vyhledávání

Rusové střílející na ukrajinské lodě? Je to naopak, byli to jen mírumilovní rybáři, hlásí Putinova strana

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Na studeném Krymu je opět horko a hrozí, že zamrzlý konflikt mezi Ukrajinou a Ruskou federací přeroste v otevřenou válku. V neděli došlo k napadení a následnému zadržení tří ukrajinských lodí ruským námořnictvem. To aspoň tvrdí ukrajinská strana. Rusové mají na věc ale opět trochu jiný názor. Teda, my to alespoň předpokládáme na základě jejich dosavadního postoje k obdobným událostem...

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 26.11.2018, 11:07

Hrozí válka?

Podle Rusů proběhla celá vypjatá událost úplně jinak. Nejmenovaný zaměstnanec sovětské ruské ambasády v Praze, jehož identitu musíme tajit, a proto ho označujeme pouze iniciály M. Z., nám sdělil, že ukrajinské vysvětlení je značně překroucené. Dle ruské strany napadli tři vyzbrojené nákladní lodě ukrajinského námořnictva klidně plující loď mírumilovných ruských rybářů, kteří právě lovili ryby pro chudé.

„Zrovna jsme s kapitánem lodi řešili, že dnešní úlovek darujeme nemajetným rodinám a sirotkům na Ukrajině, jelikož v Rusku chudé nemáme, když tu náhle se před námi objevili po zuby ozbrojení ukrajinští piráti,“ tvrdí jeden z členů ruské posádky. Rusové se prý snažili Ukrajincům nabídnout olivovou ratolest, ale dočkali se pouze výsměchu. Ruským rybářům došlo, že stojí proti skupince revanšistických banderovců až v momentě, kdy si povšimli velké svastiky na boku ukrajinského plavidla. „Velice mě to vyděsilo, ale zachovali jsme chladnou hlavu a snažili se našim ukrajinským přátelům vysvětlit, že zřejmě zabloudili do našich výsostných vod," popisuje vyprovokovaný incident důstojník ruské tajné služby FSB, který byl čistou náhodou také na palubě rybářské lodi.

Tři ukrajinská plavidla následně začala otevřeně útočit na ruské námořníky, a to jak fyzicky, tak slovně. „Křičeli, že dojdou až do Moskvy, že jim Američani pomůžou, že prý uvidíme,“ poznamenal se strachem v hlase jeden z rybářů, zatímco si skládal svou neoznačenou rybářskou uniformu. Naštěstí pro ruskou posádku jim brzo na pomoc přispěchala další ruská loď, která v nedalekém zálivu zrovna sbírala škeble. Vyzbrojena přátelským úsměvem a několika rybářskými samopaly připlula druhá ruská loď k ukrajinskému plavidlu a slušně Ukrajince vyzvala k odchodu. Poté se k přemlouvání přidala i posádka ruské rybářské ponorky, která v oblasti čistila vody od plastů. „Právě jsme zachraňovali delfíní mláďata zamotaná v igelitových taškách, když jsme si všimli, jak ta fašistická loď začala vyhrožovat našim kolegům, a tak jsme se rozhodli je slušně, ale rázně vyprovodit pryč ze zálivu,“ popsal situaci jeden z poddůstojníků ponorky, který ve volném čase rád recykluje a o víkendech staví domy pro nemajetné.

Situaci zachránily mirumilovné rybářské stíhačky

Poté, co se k ponorce připojilo ještě několik rybářských stíhaček, se situaci nakonec podařilo dostat pod kontrolu. Ukrajinci prý brzo pochopili, že se stali obětí kyjevské propagandy a rozhodli se emigrovat do Ruska. Rybáři jim poté pomohli převést své lodi do ruského přístavu, kde je z bezpečnostních důvodů obklíčili, aby nedošlo k jejich poškození. Bohužel, během incidentu došlo k několika zraněním ukrajinských námořníků. „Ano, je to tak, 9 z nich zakoplo a uklouzlo na mokré podlaze lodi a následně spadli ze schodů. Dva z nich dopadli velice nešťastně na několik kulek, které se náhodou válely na podlaze ukrajinského plavidla. Naštěstí jsou v péči těch nejlepších ruských lékařů,“ řekl s oddechem v hlase pilot rybářského bombardéru, který v zálivu pomáhal s odchytem lososů.

Dle ruské strany se tedy jedná o pouhé nedorozumění, které bylo vyprovokováno židobolševickými zednáři ze Sorosovi nadace, co chtějí vyvolat válku mezi Ukrajinou a Ruskem. Rusko pochopitelně žádnou válku nechce, protože se jedná o mírumilovný stát, kde jsou všichni šťastní. Teda, od té doby, co všechny nešťastné popravili.

Snad za podobné konstrukce jednou nepopraví i nás...

A tady se podívejte na první fotky z hořkosladké komedie Švýcarská jobovka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články