Ručníkový den Douglase Adamse: Svátek, který slaví nejen příznivci nejpozoruhodnější knihy ve vesmíru

Obrázek uživatele vaclav.roman
27.03.2019, 09:15

Bez ručníku ani ránu! To všichni fanoušci Stopařova průvodce po Galaxii od Douglase Adamse moc dobře vědí a neváhají to všem paďourům (tedy nestopařům) dávat okázale najevo. V kalendáři je pro tuto příležitost vyčleněn speciální Ručníkový den, který připadá každoročně na 25. května.

Máte ručník? Tak nepropadejte panice!

Stopařův průvodce po Galaxii je dost pravděpodobně jedinou trilogií o pěti dílech ve vesmíru. Kromě příběhu Arthura Denta, který velmi krátce po sobě přijde o střechu nad hlavou i rodnou planety, obsahuje spoustu cenných rad, třeba tu s ručníkem. O těch uvádí hned několik zajímavých věcí, a když si knihu přečtete, tak vám bude hned jasné, proč je ručník "kolosálně užitečná část výbavy hvězdného stopaře“.

Fanoušci Douglase Adamse si každoročně 25. května připomínají Ručníkový den, neboli Towel Day. Je to den jako každý jiný, jen si si prostě ráno vezmou doma ručník a nosí ho viditelně všude, kam se hnou. Je to praktické, protože s ručníkem jde dělat opravdu spoustu věcí. A pokud máte ručník dostatečně velký, netřeba si brát ani nic jiného. Vždyť konec května to už je skoro léto a obvykle bývá pěkně.

Tento svátek má poměrně slušný ohlas nejenom ve Velké Británii, tedy v zemi, kde se Adams v roce 1952 narodil. Rozšířil se také do mnoha dalších zemí, dokonce i k nám.

Lidé poprvé vyrazili do ulic s ručníky dva týdny po autorově smrti (Douglas Adams zemřel 11. května 2001), aby uctili jeho památku. Další rok se to opakovalo a rázem se z toho stala taková hezká tradice. Nepropadejte panice!

A zde si můžete přečíst o mezinárodním dni prostitutek a dalších deseti důležitých světových dnech.


Komentáře

Doporučeno pro vás