Rozhovor na gauči, díl 5. Host: vysoko nad Českem létající Jakub Karas

Kde domov můj? Na to odpovídá mistr nejpovolanější - pilot nejrůznějších házedel, dronů, helikoptér, quadrocopter a dalších strojů snímkovací Luftwaffe společnosti Upvision.

Jakub Karas je spolumajitelem jedné z největších českých společností zabývajících se leteckým snímkováním - společnosti Upvision. Posadili jsme ho k nám na redakční gauč, rozvalili se a nechali si vyprávět, jak vlastně naše matička vlast vypadá seshora, k čemu jsou vlastně ty snímky dobré, kdo je zákazník, co se dá dělat, když motorová potvora vezme roha a uletí, nebo o tom, proč nad hlavami lidí na festivalech nesmí dron vůbec létat. Rozhovor je dlouhý, tak si lehněte na gauč a při poslechu odpočívejte.

(Pokud máte slabší internetové připojení, nebo vás operátor škrtí s datovým objemem, pusťte si náš rozhovor jako audio podcast)

Na předchozí díl s hostem Adamem Maršálem se můžete podívat ZDE a na povídání s naší nejchytřejší kolegyní Veronikou Kratochvílovou zase ZDE. Pokud vás zajímá, jaká dobrodružství zažíval klidný Vašek Rybář na východě USA, koukněte se na rozhovor ZDE. A nejen o české módě jsme si povídali s Milošem Štěpařem.

A pokud chcete vidět ukázky prací společnosti Upvision, podívejte se na její profil zde.

Pohledy na Krušné hory najdete tady, na Třeboňsko zde, na středověké plužiny přímo v tomto bodě!


Komentáře

Doporučeno pro vás