fb pixel Rotenburgský kanibal: Armin Meiwes spořádal během roku dvacet kilo lidského masa – G.cz
Vyhledávání

Rotenburgský kanibal: Armin Meiwes spořádal během roku dvacet kilo lidského masa

Zdroj: Profimedia

Známý lidojed Armin Meiwes kdysi prohlásil, že věří, že v Německu existuje přes osm stovek kanibalů. Jeho tvrzení vyplynulo z jakési internetové seznamky, kde se sám seznámil s mužem, kterého zabil a následně snědl. Přezdívalo se mu Rotenburgský kanibal.

Martin Miko
Martin Miko 19.3.2024, 13:22

Muž s celoživotní chutí na lidské maso

Armin Meiwes se narodil 1. prosince 1961 v německém Essenu. A jak to už u vrahů, nekrofilů a lidojedů bývá tak i on vyrůstal bez otce. Podle jeho matky hltal malý Armin už od dětství všechny klasické německé pohádky, avšak nejvíce si zamiloval tu o Perníkové chaloupce. Obzvláště se mu líbila postava zlé čarodějnice, která chtěla Jeníčka pořádně vykrmit a pak sníst. Už v té době se mu v hlavě zřejmě rodila myšlenka, že by rád ochutnal lidské maso. A ani v pubertě ho tato myšlenka nepřestávala opouštět. Často si představoval, že ochutnává svoje spolužáky. S tím ale nemohl nikomu svět, a tak si vymyslel imaginárního bratra, kterého pojmenoval Franky, a tomu se svěřoval se svými zvrácenými myšlenkami.

Po smrti své matky v roce 1999 Armin Meiwes zdědil nemalé bohatství a rozsáhlý majetek. Během následujícího roku se zcela ponořil do studia knih o sériových vraždách. Když na internetu objevil komunitu lidí s podobnými zájmy online, začal se prezentovat pod přezdívkami Franky a Antrophagus na fóru The Cannibal Café. Zde se sdružovali lidé s fetišem kanibalismu. Meiwes aktivně komunikoval s ostatními členy a dokonce začal nabízet své "služby". Pro vysvětlení – na fóru The Cannibal Café se setkávají online lidé, kteří chtějí ochutnat lidské maso, nebo naopak – být snědeni.

Meiwes několik takových setkání s neznámými muži skutečně uskutečnil, ale vždy to byla jen hra, a vše probíhalo úplně jinak než si představoval. On ale toužil po reálném kanibalismu. 5. února 2001 se zkontaktoval s jistým berlínským inženýrem Berndem Brandesem, který ale nechtěl jen ochutnat maso. Přál si totiž ze světa zmizet na dobro a nechat se sníst pro něj bylo řešení, které by ho zároveň i vnitřně uspokojilo. Po čtyřech dnech textování se konečně rozhoupali ke společnému setkání. Brandes se na celou akci předtím velmi pečlivě připravil. Prodal všechny svoje věci, včetně sportovního vozidla, a následně smazal veškerý obsah svého počítače. Nakonec ještě sepsal závěť, ve které odkázal vše svému příteli Jasnikovi. Poté si objednal jednosměrnou letenku do Kassel, kde na něj už Meiwes čekal.

Cestou z letiště se nedočkavý Meiwes ještě stavil v lékárně, aby koupil léky na bolest, a poté zamířili do jeho domu. Brandes si nejprve nechal uříznout penis, který pak společně snědli usmažený se solí, pepřem a česnekem. Původní plán bylo penis ukousnout, což ale nešlo. Poté se rozhodl nadopovat se alkoholem a analgetiky, přičemž s Meiwesem dohodli, že jakmile upadne Brandes do bezvědomí, tak ho zabije. Kvůli uříznutému penisu navíc došlo k masivnímu krvácení, takže ho Meiwes raději uložil do vany. Poté si otevřel knihu o Star Treku a začal číst. Mezitím zdrogovaný a opilý Bernd bez penisu vykrvácel. I tak ho kanibal i pro jistotu bodl do krku. Pak už ho jen pověsil na hák a začal porcovat do balíčků. Ty poté pečlivě ukládal do lednice a mrazáku.

V průběhu následujících deseti měsíců prý zkonzumoval neuvěřitelných 20 kilogramů lidského masa. Celou tuto zvrhlost si Meiwes natáčel na videokameru, a to od uříznutí penisu až po porcování oběti. Kanibal byl dopaden 10. prosince 2002, když ho udal rakouský student, se kterým si dopisoval na seznamce. Později byl odsouzený za zabití, jelikož oběť souhlasila s usmrcením. Za tento čin byl odsouzen na osm a půl roku vězení.

Nejen v Německu se o tomto případu hojně psalo a kapela Rammstein o tomto případu dokonce složila píseň Mein Teil. V roce 2005 byl soudní proces s Meiwesem obnoven a následně bylo rozhodnuto, že ve vězení stráví zbytek života.

Náš tip: Další osudy vrahů si můžete pustit i na videu našeho partnerského webu. Další osudy plné zla najdete i na platformě Stream.

Zdroje informací:

https://www.independent.co.uk/news/prosecutors-evidence-of-cannibalism-in-berlin-man-killing-evidence-cannibalism-cannibalism-evidence-armin-meiwes-b1759146.html

https://www.independent.co.uk/news/prosecutors-evidence-of-cannibalism-in-berlin-man-killing-evidence-cannibalism-cannibalism-evidence-armin-meiwes-b1759146.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Armin_Meiwes

Podobné články

Doporučujeme

Další články