fb pixel Rolety se dají instalovat i na panelák – G.cz
Vyhledávání

Rolety se dají instalovat i na panelák

Zdroj: UNIVERS

Závidíte majitelům rodinných domků nejen to, že bydlí ve vlastním a nemusí platit nájem, ale i to, že na oknech mohou mít nainstalované předokenní rolety, zatímco vy se musíte spokojit jen s těmi vnitřními? A víte, že venkovní rolety se dají nainstalovat i na panelák nebo jen na jednotlivé byty? https://www.univers.cz/venkovni-rolety-panelak/

Komerční sdělení 15.9.2023, 10:42

Rolety se postarají o zastínění

Snad každý z nás už se s nimi setkal. Rolety jsou skvělý způsob, jak regulovat množství světla a tepla v bytě, není se tak čemu divit, že se na našich oknech zase začínají často objevovat. Řeč je ve většině případů o látkových roletách, které se instalují na okna v interiéru a měly by ladit se zbytkem vybavení místnosti. Když je ale řeč o stínění a roletách, jsou možnosti mnohem širší, a to i pro ty, kdo žijí v panelácích. Rolety pro panelové domy už nejsou ničím výjimečným, pořídit si je může každý.

Proč mít na oknech předokenní rolety?

Většina z nás venkovní rolety instaluje na jaře nebo zkraje léta, a to ve chvíli, kdy mu do bytu nebo domu svítí sluníčko, před kterým není úniku. Obtěžuje vás při vaření, čtení novin nebo knihy, i při sledování televize, konečně s ním chcete zatočit. Vnitřní rolety nebo žaluzie možná máte, jejich účinek ale není takový, jaký očekáváte. Čas na instalaci předokenních rolet je ale i v dalších měsících, klidně i na podzim. Proč, když sluníčko už tolik nesvítí a zastínění není třeba?

 • Předokenní rolety nenechají sluneční paprsky dopadnout na sklo, nedochází tak k přehřívání interiéru.
 • Máte díky nim možnost interiér 100 % zatemnit.
 • Poskytují soukromí.
 • Umí výrazně omezit hluk, a to až o 9 dB. To ocení hlavně ti, kdo žijí v těsné blízkosti silnice nebo rušné ulice.
 • Chrání byt nebo dům před vloupáním.
 • Potěší vás nulové náklady na klimatizaci.
 • Umí snížit náklady na vytápění, když jsou totiž stažené, teplo z interiéru nemůže tolik unikat. Úspora energie se může vyšplhat až na skvělých 24 %.
 • Plní nejen funkční úlohu, ale i tu estetickou. Nabídka rolet je široká, není žádný problém je sladit se stylem a vzhledem celé budovy.


Předokenní rolety na každé okno

Namontovat venkovní rolety na okno ve chvíli, kdy celý dům teprve budujete, to asi nikoho nepřekvapí. Ti znalejší ví, že se dají instalovat kdykoli, jen prostě musíte počítat s tím, že box na roletu bude vidět. Ale panelák? Tam se přece rolety instalovat nedají. A proč by ne? Nainstalovat je na okno můžete dotačně nebo třeba při rozsáhlé rekonstrukci paneláku, kdy dochází i k výměně oken nebo zateplení domu. V druhém případě můžete jak postranní vodicí lišty, tak horní box, skrýt.

Jak se dají rolety na paneláku ovládat?

Snadná manipulace s roletami je základ, a to jak pro majitele domu, tak pro majitele samostatných bytových jednotek. Předokenní rolety na panelák tento požadavek splní dokonale, vybírat můžete ovládání:

 • Drátovým motorem s tlačítkem na zdi
 • Solárním pohonem s baterií, fotovoltaickým panelem a dálkovým ovladačem
 • Bezdrátové motory iO s dálkovým ovladačem

Víte, že venkovní rolety na paneláku nevyžadují ani žádnou speciální péči? Když přijde na čištění, nejlepší je omoknutí.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články