Řím: Cesta Věčným městem. Projděte se s námi dechberoucím sídlem císařů i papežů – G.cz
Vyhledávání

Řím: Cesta Věčným městem. Projděte se s námi dechberoucím sídlem císařů i papežů

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

O Velikonocích byla celá řada z nás zvyklá cestovat, a to nejen po vlastech českých. Bohužel, letos z důvodu koronavirové pandemie nikam vyjet nemůžeme. Proto jsme se rozhodli, že vám některá místa připomeneme alespoň díky fotografiím. Jednou z nepostiženějších evropských zemí je Itálie, která je přitom v našich končinách tak oblíbená. Projděte si proto nyní s námi její hlavní a zároveň také jedno z nejkrásnějších měst – Řím. Jeho kouzlo je nezaměnitelné a jistě ne nadarmo se mu říká Věčné město.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 11.4.2020, 09:49

Skvostný Řím

Věčné město je jedním z nejstarších a také nejlidnatějších evropských měst, které dodnes uchovává památky na největší starověké impérium Evropy. Dochovaly se v něm i umělecké sbírky nevyčíslitelné hodnoty a historické památky, které v Evropě ani ve světě nemají obdoby. Právě díky tomu všemu je historické centrum Říma zapsáno na seznamu UNESCO.

Řím, italsky Roma, se nachází na řece Tibeře a v historii Itálie, ale i celé Evropy hrál vždy důležitou roli. Stávala tu nejmocnější evropská velmoc starověku, Římská říše. Původní římský jazyk, latina, se stal základem většiny evropských jazyků a písmo, latinka, je dodnes nejrozšířenějším písmem na světě. A římské právo pro změnu dalo základ mnoha právním a politických systémům po celé Evropě.

Podle slavné legendy Řím založil Romulus se svým dvojčetem Remem poté, co je na pahorku Palatinu odkojila vlčice. Mělo se tak stát roku 753 př. n. l. Historici tvrdí, že čas i místo založení z legendy se v podstatě shoduje s nalezenými fakty. Tak jim budeme věřit. Později se Řím stal centrem křesťanství a dnes, jak víme, na jeho území leží samostatný městský stát Vatikán, sídlo papeže, hlavy římskokatolické církve.

Nechceme vás unavovat historickými fakty, spíš se s vámi vydáme na procházku po památkách, bez kterých by Řím nebyl Římem. Připomeňte si v naší galerii bájné Koloseum, kde se odehrávaly gladiátorské zápasy. Zastavte se s námi chvíli ve Vatikánu v bazilice sv. Petra. Kávu si pak unavení můžeme společně dát na romantickém Pizza Navona. Otevřete tedy naši galerii a vyrážíme. Řím čeká.

Závěrem doufáme, že jste nezapomněli hodit minci do Fontány di Trevi a něco jste si přáli! My přejeme vám všem pevné zdraví a také víru v to, že se do Říma zase brzy skutečně podíváme.

A pokud chcete, tak se zítra spolu s námi můžete podívat ještě do Španělska.

Podobné články

Doporučujeme

Další články