fb pixel Režisér Petr Jákl posouvá hranice české kinematografie: v připravovaném filmu Jan Žižka si zahraje oscarový herec Michael Caine – G.cz
Vyhledávání

Režisér Petr Jákl posouvá hranice české kinematografie: v připravovaném filmu Jan Žižka si zahraje oscarový herec Michael Caine

V chystaném filmu režiséra Petra Jákla o české historické osobnosti Janu Žižkovi se objeví další hollywodská hvězda, která stojí za pozornost. Herec Michael Caine, kterého známe například jako sluhu Alfreda z trilogie Nolanových Batmanů nebo z filmu Woodyho Allena Hana a její sestry, za který dostal Oscara, ztvární v připravovaném snímku fiktivní postavu šlechtice Boreše.

Martin Miko
Martin Miko 11.9.2018, 10:55

Český film Jan Žižka s hvězdným obsazením

Český producent, režisér a bývalý kaskadér Petr Jákl bourá hranice české kinematografie. Poté, co se před nedávnem oznámilo, že se hlavní role v připravovaném filmu Jan Žižka ujme americký herec Ben Foster, bylo Jáklem oznámeno, že si v chystaném filmu zahraje jednu ze zásadních postav Michael Caine. Bez pochyb se jedná o legendu světové kinematografie, kterou diváci znají z mnoha filmových hitů. Kromě Batmana si Caine zahrál například ve filmech jako Pravidla moštárny, Dokonalý trik, Počátek, Interstellar, Kingsman, Dunkerk nebo Mládí. Michael Caine je držitelem dvou Oscarů.

Ve filmu si má Caine zahrát fiktivní postavu Boreše, která vznikla spojením několika reálných historických postav. Měl by tak ztvárnit pomocníka krále Václava IV.

O filmu se hovoří už několik let a vyjít má v roce 2020. Jedná se o finančně náročný projekt s rozpočtem přes 200 milionů korun, což je na české poměry neobvyklé. Ve středu 13. září se během tiskové konference dozvíme, kdo další by se měl objevit v titulcních. Očekává se, že se ve filmu blýskne i spousta českých herců.

Na filmu se navíc podílí americká filmová agentura William Moris Endeavor, která v minulosti spolupracovala na filmech jako Kill Bill, Hanební pancharti nebo Vlk z Wall Street.

A zde je 5 nejlepších filmů od režiséra Guye Ritchieho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články