Režisér Mostu! se vrhá na divadlo: V konverzačce Lobby Hero se sejdou dva policisté a Portorikánec – G.cz
Vyhledávání

Režisér Mostu! se vrhá na divadlo: V konverzačce Lobby Hero se sejdou dva policisté a Portorikánec

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Režisér Jan Prušinovský možná dokáže něco neskutečného; po Mostu! se vrhl na drama a na jevišti ústeckého Činoherního studia uvede konverzační hru Lobby Hero. Vzhledem k tomu, že populárním seriálem okouzlil půlku republiky, možná zvedne Čechy od obrazovek a dostane je do divadla. Wow!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.4.2019, 11:08

Prušinovský na divadle

Ačkoliv má seriálů na kontě hodně, až s Mostem! se Češi pořádně dozvěděli, že existuje jakýsi Jan Prušinovský, že je to režisér a ještě ke všemu celkem dobrý režisér. Od televizní obrazovky si nyní dává malou pauzu a vrhá se na divadlo. Na scéně Činoherního studia v Ústí nad Labem premiérově předvede hru amerického dramatika Kennetha Lonergana Lobby Hero.

Inscenace se odehrává v obytné výškové budově na současném Manhattanu, respektive v jejím vestibulu a na ulici těsně před vchodem. Aktery jsou čtyři postavy - dva sekuriťáci (v české verzi je budou hrát Petr Uhlík a Kryštof Rýmský), z nichž jeden je mladý a druhý Portorikánec a dva policejní pochůzkáři (ty ztvární Jan Jankovský a Zuzana Truplová). Jedna událsot zasáhne do života všech a každý se s ní musí vypořádat po svém.

Ačkoliv se jedná a dílo amerického autora, Prušinovského zaujalo, jak "podezřele evropsky" se k tématu Lonergan staví. Jedná se o konverzační hru, která divadelně není příliš okázalá, takže by to mohlo být vážně dobré.

Premiéra Lobby Hero proběhne 12. dubna 2019 v 19 hodin, reprízy je pak možné vidět 14. a 17. dubna v tentýž čas.

A tady jsem se zamysleli nad 5 možnými pokračováními Mostu!, které bychom vlastně asi vicět nechtěli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články