fb pixel Rezervujte si letenky do Brazílie, už se to blíží – G.cz
Vyhledávání

Rezervujte si letenky do Brazílie, už se to blíží

Světově proslulý karneval v Rio de Janeiro začíná každý rok 40 dní před Velikonocemi a je považován za největší festival tance na planetě. Až dva miliony lidí trsají denně úplně všude – v ulicích, na plážích, v barech, v parcích, náměstích.

Tomáš Gold 15.12.2016, 07:50

Nejoblíbenější je tanec zvaný samba, což v překladu z portugalštiny znamená „božská tanečnice“. Autor názvu se určitě inspiroval pohledem na sexy Brazilky v úžasných kostýmech. Na tu největší šou narazíte na „sambodromu“, kde probíhá hlavní karnevalová přehlídka. V průběhu 4 nocí se tady pochlubí ty nejlepší taneční školy samby, které v Riu najdete. Zájem o velkolepou atrakci využívají také překupníci s lístky, kteří nabízejí vstupenky na sambodrom v přepočtu za 20 tisíc Kč.

Až vám ze záplavy decibelů a barev začne brnět palice, přesuňte se na pláž Copacabana. Prostoru a pohody si na ní užijete dosytosti, místy má šířku až 70 metrů. Dokonce se stala i místem konání několika megakoncertů, třeba kapely Rolling Stones si v roce 2006 užilo víc než milion fanoušků.

Vraťme se ale teď do roku 1964, ze kterého je tato sbírka skvělých momentek z roztančeného Ria. Nádherného města pod sochou rozpaženého Ježíše.

A na závěr ještě Všechno, co jste kdy chtěly/i vědět o brazilské depilaci, ale bály/i jste se zeptat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články