fb pixel Retro bizár týdne: Vzpomínáte na Lunetic v angličtině? Ne? No tak to hned napravíme... – G.cz
Vyhledávání

Retro bizár týdne: Vzpomínáte na Lunetic v angličtině? Ne? No tak to hned napravíme...

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jak vypadá litvínovská angličtina v praxi? Jako skutečné peklo! Pojďte si s námi zavzpomínat na to nejtemnější, co česká popová scéna kdy vyprodukovala.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 6.10.2019, 11:21

Dear mamma

Angličtina zakryje řadu nedostatků a z písničky, která by v češtině zněla úplně debilně, může udělat hit zahraničního formátu. Dobře, tak možná pouze dokáže vytvořit jen takovou iluzi. Každopádně to ale není pro každého. Ne všechny české kapely mají na to zpívat anglicky, což nám už před lety předvedli kluci z Luneticu.

Svého času dokázali fanoušci Luneticu vyprodukovat frekvence, které jsou mimo lidskou slyšitelnou škálu. Naše vlastní, lacinější odpověď na kovboje z East 17 a skvěle tančícího romantika, blonďáka, drsňáka, obyčejného hezouna a charismatického hobita z Backstreet Boys musela logicky přijít.

Asi se shodneme, že tahle parta nejvíc zabodovala megahitem „Máma“. Docela se chytla ještě epická pastorála „Chtěl bych tě líbat“ nebo cover od Yazoo (kapela Vince Clarka z Depeche Mode a Erasure) „Only You“. Mámu pak sice přezpívali do angličtiny s textem jak z pomocné školy, ale díky zásahu biče producenta to s odřenýma ušima prošlo.

Když však časem světlo světa spatřil jakýsi testovací videoklip či demo, které vzniklo ještě před velkým nástupem Luneticu na scénu, bylo jasné, že tihle severočeští chuligáni nelítali zdaleka jen v piku. V astrálním vesmíru v té době asi létal i jejich producent a textař. Představte si Beastie Boys sjeté PCP s podkladem od DJ Boba na meskalinu. Pecka „Go Go Very Good Boy“ je jako když čtete básně Johna Keatse a posloucháte přitom Beethovena. Pokud jste tohle trauma vytěsnili, tak my ho ve vás zase vytáhneme pěkně na povrch. Protože my si to pamatujeme pořád. A když my, tak vy taky!

A tady se podívejte na 28 seriálů z devadesátek, na které nostalgicky vzpomínáme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články