28 seriálů z devadesátek, na které nostalgicky vzpomínáme

Obrázek uživatele Carrie Bradshitt
08.2.2016, 14:02

Začít vnímat televizní vysílání chvíli po revoluci, kdy pana Vajíčko a soudružku Pelikánovou vystřídaly zahraniční seriály, znamenalo být tím ovlivněn do konce života. Na co my, generace dětí, co strávila devadesátky u bedny, vzpomínáme nejvíc?

1. Beverly Hills 902 10

Brandon a Brenda a hlavně Dylan s čelem do půlky obličeje a taky "Pusťte Donnu k maturitě!" a příběhy amerických teenagerů, kteří si o všem vždycky promluvili a tím se to vyřešilo.

2. Vražedné pobřeží

Nick Slaughter s vlající havajskou košilí, co chodil s odhaleným hrudníkem i do opery a ta zrzavá ženská, se kterou si nikdy nedali pusu, ale všichni věděli, že spolu určitě chodí.

3. Pobřežní hlídka

David Hasselhoff ještě v době, kdy nejedl hamburgery z podlahy a Pamela Anderson v době, kdy neměla v těle víc silikonu a botoxu než živé hmoty. Červený plovák je kult!

4. Melrose Place

Takovej slabší brácha Beverly, kde byli všichni dospělejší a o něco větší svině. Už se tam neřešily jen rozchody ale taky drogy, podvody, nemoci a tak.

5. Helena a její chlapci

Francouzská telenovela o Heleně a jejích kamarádkách a třech klucích, z nichž jeden se jmenoval Mikuláš a to bylo na tom celém to nejvtipnější.

6. Esmeralda

Kultovní telenovela o slepé zelené krásce, co potkala prince, začala vidět, pak oslepl on a pak se zase uzdravil. Pramáti všech telenovel a jediná, kterou zná každý.

7. Tak jde čas

"Tak jako písek v přesýpacích hodinách ubíhají dny našich životů.." Nekonečný seriál o rozvětvené rodině, kde byla Marlena posedlá ďáblem a kde všichni byli pořád jen vevnitř.

8. Dallas

Skutečný závan opravdické Ameriky, kovbojství a nafťáctví, k tomu intrikující J. R., alkoholička Sue Ellen a legendární scéna s Bobbym ve sprše, který vstal z mrtvých.

9. Doktorka Quinnová

Kdo nemiloval Sullyho a jeho vždy dokonalý účes a hod sekyrou nebo Michaelu Quinnovou, která měla jen chloroform a nit, ale vyléčila i leukémii, ten neměl dětství.

10. Divoký Anděl

Natalia Oreiro a její asi třísetdílná cesta k tomu, aby si vzala za muže Iva, do kterého se zabouchla už v prvním díle. Navíc ta skvělá úvodní písnička, co byla v ESU půl roku na prvním místě a... vůbec.

11. Pevnost Boyard

Jedna z mála francouzských věcí, co se fakt povedla. Všichni si pamatují Pačese a Paklíče a otce Furu a Falindru, která otáčela tygří hlavou. To napětí, když se čekalo, jestli se peníze začnou sypat a jestli soutěžící nesežerou tygři, bylo neskutečné!

12. Hry bez hranic

Další kult našeho dětství, co nám dával pocit, že my Češi jsme fakt v něčem dobří, když tam pravidelně vyhráváme ceny za to, že se umíme nejrychleji pohybovat v převleku za obří krabičku cigaret a podobně.

13. Krok za krokem

První sitcom, co jsme v televizi zaznamenali. Zase tam byl Bobby Ewing a hlavně Cody, který se smál jako idiot a otravná Karen a nejvtipnější J. T.

1 z 2 stránekDále

Komentáře