Rekonektivní léčitelé Eric Pearl a Jillian Fleer: Češi jsou skuteční a hned na nich poznáte, co si o vás myslí – G.cz
Vyhledávání

Rekonektivní léčitelé Eric Pearl a Jillian Fleer: Češi jsou skuteční a hned na nich poznáte, co si o vás myslí

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Američtí léčitelé Eric Pearl a Jillian Fleer, kteří stojí za tzv. rekonektivním léčením, jsou momentálně na návštěvě Prahy, kde 4.- 6. října budou představovat svůj trénikový program. Jejich léčitelská metoda, kterou využívají hollywoodské hvězdy jako je Sir Ben Kingsley, Minnie Driver či zpěvačka Cher patří mezi celosvětově nejpopulárnější alternativní přístupy k léčení a péči o zdraví. Oba léčitele jsme pro vás vyzpovídali v našem exkluzivní rozhovoru.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 25.9.2019, 17:50

V Česku jste častým hostem, co se vám tady líbí?

Eric Pearl: Mám rád vaše vepřová kolena (smích). Líbí se mi ale i spousta jiných věcí, hudba, architektura, tu opravdu miluji. Opravdu si ale u vás užívám, jak skuteční jsou zdejší lidé. Nemusíte přemýšlet nad tím, jestli se někomu líbíte nebo ne, jelikož to hned víte, což je skvělé.

Jillian Fleer: Mně se líbí, jak je Praha malé město, kde vždy vím kam jdu a teď už se vyznám v Praze 1 až v Praze 5. Ale také se mi líbí, co u vás teď v poslední době vzniká – já sama jsem od dětství vegetariánka a jsem uchvácena z toho povědomí, co zdejší mladí lidé mají o vegetariánství a veganství. Líbí se mi, jak mladí nepřemýšlí jen o penězích, ale opravdu se zajímají o to, co dělají za práci. Nechtějí zůstávat v jedné práci jen protože je tam platí, ale chtějí dělat věci, které jsou podle nich správné. V jiných městech tohle nevidíte.

Jaký máte z Česka nejsilnější zážitek?

Jillian Fleer: Asi ta nevyrovnanost emocí u lidí. Procházím se po ulici a vidím lidi, kteří se smějí, jsou zamračení, povídají si pro sebe, pláčou. Nevím, co za tím je, možná vaše historie.

Eric Pearl: Je to tak, někteří lidé vypadají velice smutně a jiní jsou zase neskutečně šťastní. Samozřejmě, že tak je tomu všude po světě, ale v Praze je tento kontrast opravdu velice viditelný. Pamatuji si, když jsem prvně přijel do Česka a organizátor mé přednášky mi řekl, že pochybuje, že na nás přijde více než 20-30 lidí. A očividně se mýlil – Češi se velice zajímají o rekonektivní léčení, a to ne jen kvůli svému vlastnímu zdraví, ale i kvůli tomu, aby mohli léčit jiné. A to ne jen své nebližší známé či rodinu, ale i ostatní členy společnosti.

Jste velmi časově vytížený, kolik ročně děláte přednášek?

Jillian Fleer: Každý rok navštívíme všechny kontinenty s našimi přednáškami, takže nám to všechno zabere zhruba tak 25 týdnů. Všechny přednášky neděláme jen my dva, máme vlastní tým, který momentálně učí v Indii a Japonsku. Například letos se nám podařilo zůstat v Česku celý jeden měsíc a to díky tomu, že Prahu využíváme jako jakousi základnu, ze které cestujeme například na Slovensko, Chorvatska, Srbska či Rumunska.

Eric Pearl: Dříve jsme byli s Jill na všechno sami, takže nám trvalo i dva, tři roky než jsme se dostali ke všem zájemcům o rekonektivní léčení, ale díky našemu novému týmu lidí, které jsme všechno naučili je rekonektivní léčení mnohém dostupnější.

Co je základní myšlenkou vašeho rekonektivní léčení?

Jillian Fleer: Rekonektivní léčení je zdravotní péče založená na základě kvantové fyziky. Nenazývali bychom to medicínou, jelikož medicína je jednou součástí zdravotní péče, kam spadá mnoho jiných věcí, které jako celek utvářejí váš život.

Eric Pearl: Ano, medicína je pouze jednou částí zdravotní péče, kam spadá kromě ní ještě třeba chiropraxe, duševní léčba a právě i rekonektivní léčení. Všechny tyto věci jsou propojené.

Jaké by byly vaše základní doporučení pro lidi, aby byli zdraví? Co by měli dělat?

Eric Pearl: Žijte a milujte. (smích)

Jillian Fleer: Já bych řekla, že by lidé měli změnit svůj přístup ke zdraví. Protože zdraví není jenom to, jestli vám něco je nebo není, protože přesně tak vám to předkládají v médiích. Není vám dobře? No tak, udělejte tohle, tohle a tohle a pak vám zas budete v pořádku. A pak až vám zase bude zle, tak to zopakujte. Je to jakási závislost. My se díváme na zdraví tak, že si člověk musí uvědomit, jak skrze své vědomí tak i díky svým vnímacím schopnostem, že to on sám rozhoduje, jak se cítí. Každý se dokáže sám dostat do toho, čemu říkáme „stav zdraví“. Nikdy to nebude jen o tom, co jíte, nebo o tom, jak cvičíte.

Eric Pearl: Na každého funguje něco jiného. Je to jak ten starý vtip – dva výživoví poradci vám dají tři jiné názory. Kromě toho je důležité žít život naplno. Jinak řečeno – na ulici chodí lidi, kterým je sotva 50 a musí být o holi. Někomu je 80 či dokonce 90 a jde hrát golf. Lidi si myslí, že když budou zdraví, tak budou žít navěky, ale tak tomu není. Jde o to, jak přistupujete ke svému životu.

Léčíte a učíte léčit už mnoho let. Stále vás to baví? Neuvažujete o odpočinku?

Eric Pearl: Když jsem začal s rekonektivní léčení, tak jsem si myslel, že to nikdy nebudu nikoho učit, byť mě o to lidé žádali. Ale pak mi došlo, že pokud to budu dělat jenom sám, tak dokážu pomoci pouze velice omezenému počtu lidí. Když s tím začala i Jill, tak jsme najednou byli schopni pomoct dvojnásobku lidí, co já. A tak to pokračovalo – časem se mi začalo zdát, že více než samotné léčení mě bavilo právě předávání tohoto léčení druhým.

Jillian Fleer: Já si nemyslím, že se jedná o práci. Je to spíše jakési poslání či mise. Od toho si nemůžete dát odpočinek. Neměla bych ale nic proti domu si dát v listopadu či prosinci na pár dnů dovolenou a konečně si přečíst všechny ty knížky, co mám na nočním stolku. (smích)

Eric Pearl: Já si myslím, že to s Jill nikdy nepřestane provozovat. Ale ta mise je i o rozšiřování povědomí o rekonektivním léčení, což se vrací zpět k samotným základům vědy. Máme pocit, že jsme nějaké pevné objekty, ale není tomu tak. Všichni jsme energie, které má pevnou fyzickou podobu, ale stále jsme jen energie.

Letos máte přednášku společně s Jillian, jak vy dva jste se vlastně poznali?

Jillian Fleer: Byla to kosmická kolize. Pracovala jsem tehdy v Miami a o Ericovi jsem tehdy vůbec nevěděla. Zašla tehdy jsem na jednu jeho přednášku s kamarádem, který měl velice vážný problém s ramenem, kvůli kterému mu museli jeho ruku chirurgicky zafixovat, aby nemohl zvednout pravou ruku nad hlavu, jinak by se mu okamžitě vykloubila. Eric se tehdy zeptal, jestli má někdo přesně takový problém s ramenem a můj kamarád, který je právník a asi největší skeptik na světě, rychle přiběhl na podium, aby mohl před všemi dokázat, že to, co Eric propaguje není reálné. A během 25 sekund mohl můj kamarád bez potíží hýbat rukou, jak jen chtěl.

Eric Pearl: A poté na podpisování mé knihy, jsem poznal pravou lásku.

Vaše léčivé schopnosti jsou za hranicemi znalostí současné vědy. Jak se ale vy díváte na globální problémy planety, jako je třeba globální změna klimatu?

Eric Pearl: Lidi často říkají, že musíme někoho zvolit nebo naopak odvolat, aby se něčeho dosáhlo. Ale o tom to není. Podle mě, pokaždé když se my sami začneme zajímat, začnou se zajímat i ostatní lidé, takže zájem o toto určité téma se následně rozšíří.

Mezi vaše přátele patří řada hvězd šoubyznysu. Znáte se osobně i s Donaldem Trumpem?

Oba: Ne, neznáme. (smích)

Zájemci o trénikový program rekonektivního léčení, který proběhne v dnech 4.-6. října v pražském Cubex Centru, si mohou své místo zarezerovat na této webové stránce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu