Rasismus naruby: v USA začínají být utlačováni a znevýhodňováni běloši – G.cz
Vyhledávání

Rasismus naruby: v USA začínají být utlačováni a znevýhodňováni běloši

Jak se dostat na americkou prestižní Standfordskou univerzitu? Stačí, když jste černý muslim a do přihlášky stokrát napíšete Hashtag #BlackLivesMatter (něco jako „Jde o černé životy“).

Ivan Brezina
Ivan Brezina 7.4.2017, 11:48

Přesně tohle se povedlo studentovi Zaidu Ahmedovi a není to apríl. Píše o tom totiž třeba i britský The Indepedent a další média. Když vyplňoval přihlášku, našel v ní i otázku „Co má pro vás skutečný význam a proč?“, a tak na ni odpověděl tím hashtagem. Z univerzity mu vzápětí odepsali: „Každý, kdo četl vaši žádost o přijetí, byl překvapený vaší vášní, odhodláním, úspěchy a srdečností. Vy přinesete naší univerzitě něco originálního a mimořádného – místu, kde se budete nadále rozvíjet a prosperovat.“ Viz televizní reportáž zde:

V Americe už tedy nemusíte mít studijní předpoklady, složit přijímačky a mít štěstí na komisi, která to všechno objektivně posoudí. Jde jen o to, abyste patřili ke správně protežované menšině. Nesmíte být členem bílé většiny, protože ta přece nese vinu – dědičný hřích. My bílí jsme před staletími z Afriky dováželi otroky a utlačovali černochy, a tak za to musíme pykat. Naše děti, jejich děti, děti jejich dětí (a tak pořád dál až do skonání světa) budou znevýhodňování v rámci tzv. „afirmativní akce“, která přináší výhody každému, kdo není bílý muž.

V Americe začíná být “rasismus naruby” velký problém, což před pár lety jasně ukázala studie dvou univerzitních profesorů. Michael I. Norton (Harvard Business School) a Samuel R. Sommers (Turf university) zjistili, že běloši dnes v USA čelí větší diskriminaci než příslušníci různých rasových menšin. Studii si můžete přečíst TADY.

Po desetiletích snah o zavedení multikulturní společnosti se to prostě celé vymklo z rukou a otočilo. Firmy přijímají do práce černochy raději než bělochy, černá kůže je zaručenou vstupenkou na univerzitu, a pokud mezi nominacemi na Oskary není dost černochů, je z toho skandál a anketa je hned označena za „rasistickou“ (psali jsme o tom loni TADY). Celé je to asi podobně skandální a rasistické, jako kdyby vás na Karlovu univerzitu vzali jen proto, že jste do přihlášky stokrát napsali „Bílá síla“ nebo „Poslouchám Ortel“. Chtěli byste snad žít v takovém světě?

A TADY se podívejte, jak rasističtí černoši mlátí bělocha jen proto, že volil Trumpa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články