fb pixel Rady vesnického tuningáře: 5 tipů, jak z felicie vyrobit káru Paula Walkera a stát se vytuněnou legendou – G.cz
Vyhledávání

Rady vesnického tuningáře: 5 tipů, jak z felicie vyrobit káru Paula Walkera a stát se vytuněnou legendou

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Mít pořádnou káru, za kterou se otočí kdejaká štěrbina z prasečáku, je sen každého kluka z Prčic nebo Kotěhůlek. Jen šlápnout na plyn a připadat si jako Danny Zuko v Pomádě nebo Vin Diesel v Rychle a zběsile však stojí spoustu práce a dřiny. Není důležité mít auto za sto tisíc, do kterého narveme deset tisíc, ale naopak mít auto za deset tisíc a narvat do něj sto tisíc. To přece dá rozum, protože kluci na tuning srazu Car Wars to dokážou ocenit. Tady je 5 tipů, jak z vaší „feldy“ nebo „dvojkového géčka“ vyrobit nadpozemský bourák a zároveň se stát králem silnic třetí třídy.

Martin Miko
Martin Miko 6.6.2018, 11:41

1. Šlápnutí na plyn musí být slyšet

Co není vidět, musí být slyšet. Každé vaše šlápnutí na plyn musí zařvat na celé sídliště: „Já jsem tady král silnic!“. A toho docílíte poměrně snadno a levně. Stačí, když si uděláte do výfuku díru a uvidíte, že se otočí úplně každý. Pamatujte, že čím víc děr ve výfuku, tím lepší zvuk. Sice vašemu autu zvýšíte spotřebu, ale za ten pocit, že jste středem pozornosti, to rozhodně stojí.

2. Lidé se musí otáčet i na parkovišti

Je jasné, že nemůžete sedět celý den za volantem a šlapat na plyn. Občas se musíte zastavit třeba na parkovišti u obchodního centra nebo McDonaldu, kde pokecáte s kámošema o filmu Rychle a zběsile, práci ve fabrice nebo Tondově nově vytuněný „oktávce“, na kterou si vzal Provident. Při stání na parkovišti je důležitá hudba. Postačí do kufru přivrtat domácí hi-fi věž s výkonem aspoň 50 wattů. Kámoš z místní diskotéky vám namixuje a vypálí „Best of Mácháč 2018“ a budete králem parkoviště.

3. Tuning je životní styl. Vyjádřete ho samolepkou

Věděli jste, že auto jezdí rychleji, když na něj z boku nalepíte plameny? Sice je to nesmysl, ale chlapci z vesnice tomu bohužel stále věří, a tak v kurníku, který překřtili na autodílnu z pořadu Pimp My Ride, lepí na své auto samolepky všeho druhu. Hlavní je vyjádřit svůj životní postoj, proto je boční okno polepené samolepkami z Mimoňských válek a Car Wars pro tuningáře něco jako vyvěsit z okna vlajku Tibetu. Vhodná jsou i životní moudra nad SPZ typu „Lepší být mrtvý než druhý“.

4. Pořádná kára potřebuje křídlo a spoiler

Lidé při pohledu na vaše auto musí mít pocit, že ten „krasavec“, kterému jste věnovali desítky hodin času, by dokázal létat. Jednoduchým řešením je tvorba křídla z bakelitu, které přilepíte vteřinovým lepidlem na kufr vašeho žihadla, čímž mu zvednete cenu a zvýšíte jeho rychlost. Hlavně nesmíte zapomenout na spoilery, které však raději přivrtejte. Konkurenční tuningáři jsou závistiví a nepřející lidé a mohli by vám je zkusit ukrást.

5. Nekupujte drahá kola, když vám stačí stříbřenka

U levného tuningu jde vždy pouze o iluzi bohatství a dnešní trh nabízí skvělou nespalitelnou stříbřenku, kterou můžete nabarvit nejen vaše stará zrezivělá kola, ale i výfuk. A vy přeci moc dobře víte, že holky z Chomutova milují pohled na drahé kovy.

Když nakombinujete těchto pět rad společně s předjížděním v pěší zóně a závoděním na parkovišti u Penny Marketu, tak se určitě brzy stanete nesmrtelným.

A zde je 6 zásadních důvodů, proč byste neměli jezdit na Mácháč.

Podobné články

Doporučujeme

Další články