fb pixel První zcela počítačovou scénu v historii filmu vyráběli 3 měsíce: 10 zajímavostí o Indianu Jonesovi a Poslední křížové výpravě – G.cz
Vyhledávání

První zcela počítačovou scénu v historii filmu vyráběli 3 měsíce: 10 zajímavostí o Indianu Jonesovi a Poslední křížové výpravě

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Pojďme si připomenout třetí díl Indiany Jonese s podtitulem Poslední křížová výprava. Někteří fanoušci série jej považují za vůbec nejlepší. Kromě skvělého scénáře a novátorských triků je to zásluha i geniálně obsazeného Seana Conneryho, který se ve filmu objeví jako otec hlavního hrdiny. Proč tomu tak je, si můžete přečíst v naší galerii zajímavostí!

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 23.5.2023, 05:14

James Bond je otec Indiany Jonese

Indiana Jones a Poslední křížová výprava patří k vůbec nejlepším filmům roku 1989, a dokonce se stal celosvětově nejvýdělečnějším snímkem roku. Steven Spielberg se po poměrně vlažně přijatém druhém díle série o odvážném archeologovi rozhodl natočit mírně odlehčený příběh, a tak film pojal jako story otce a syna, kteří spolu musí i přes vzájemné rozpory spojit síly pro záchranu světa. Spielberg naprosto bravurně do role Jonese seniora obsadil Jamese Bonda, a sice skotského herce Seana Conneryho, jenž byl jeho první volbou. Indiana Jones toho má totiž s filmy o britském agentovi překvapivě hodně společného.

Na konci 70. let prozradil Steven Spielberg, který tehdy slavil své první filmařské úspěchy, svému dobrému kamarádovi Georgi Lucasovi, že by chtěl natočit film o Jamesi Bondovi. Lucas, jenž tehdy ve volném čase mezi natáčením Hvězdných válek pracoval na příběhu archeologa-dobrodruha, mu řekl, že má pro něj mnohem lepšího hrdinu, než je Bond. A tak se zrodil vůbec první film o Indianu Jonesovi. A takových zajímavostí je naše galerie plná!

A tady si přečtěte, že naštvaní fanoušci sestříhali první epizodu Hvězdných válek a je to lepší než originál.

Podobné články

Doporučujeme

Další články