fb pixel První sériový vrah v USA: H. H. Holmes vraždil ve svém hotelu, který byl plný nástrah – G.cz
Vyhledávání

První sériový vrah v USA: H. H. Holmes vraždil ve svém hotelu, který byl plný nástrah

Zdroj: Wikimedia Commons, Public domain

Hotely jsou obvykle doménou duchů a přízraků bývalých hostů, o kterých se povídají legendy. Avšak ten, který vlastnil první zdokumentovaný americký sériový vrah H. H. Holmes, byl obrovským labyrintem vedoucím přímo do jeho náruče smrti.

Martin Miko
Martin Miko 6.6.2024, 11:48

První sériový vrah historie

Herman Webster Mudgett, známý jako Dr. Henry Howard Holmes, se narodil 16. května 1861. Své zločiny páchal v hotelu, který otevřel v roce 1893 při příležitosti Světové výstavy v Chicagu. Po svém dopadení se přiznal k neuvěřitelným 27 vraždám, ale odhady naznačují, že obětí mohlo být až dvě stě.

Herman byl sice zvláštní, ale velmi bystrý a inteligentní chlapec. Spolu s dalšími sourozenci ho vychovávali jeho otec Levi Horton, přísný farmář s láskou k alkoholu, a matka Theodate Page Price, která na něj nedala nikdy dopustit. Sám Herman se považoval za mazánka. Miloval četbu románů od Julese Verna a Edgara Allana Poea a rád sestrojoval různé mechanismy, které se později staly jeho poznávacím znakem. Bavilo ho také pitvat zvířata.

V sedmnácti letech se poprvé oženil, ale nebylo to naposledy. O deset let později se oženil znovu a pak ještě jednou, přestože se s první manželkou nikdy oficiálně nerozvedl. Mezitím vystudoval medicínu a hledal způsoby, jak si vydělávat na živobytí. Pracoval například v lékárně, která patřila těžce nemocnému E. S. Holtonovi. Tehdy přesvědčil Holtona, aby mu lékárnu prodal, a nabídl mu bydlení v budově naproti, kterou koupil. Když Holton zemřel na rakovinu, jeho žena zmizela beze stopy. Herman pak lékárnu přestěhoval do své nemovitosti a zbytek přestavěl na hotel. V té době začal používat jméno Henry Howard Holmes.

V roce 1887 se Holmes oženil s Myrtou Belknap a krátce nato se jim narodila dcera Lucy. O pár let později měl třetí svatbu, opět bez jakéhokoli rozvodu, což z něj udělalo polygamistu. Holmes si z toho nic nedělal, stejně jako z různých podvodů. S novým jménem mu nic nehrozilo. V třípatrové budově, kam přestěhoval lékárnu, posléze otevřel hotel. Tento „Hrad“ však sloužil úplně jiným účelům...

První a druhé patro byly bludištěm místností se slepými uličkami, schody vedoucími do nikam a dveřmi, které se daly otevřít jen zvenčí. Když bylo vše hotovo, začal hledat vhodné oběti, zaměřoval se hlavně na ženy svých zaměstnanců. Podmínkou přijetí bylo sepsání životní pojistky, kterou by v případě úmrtí inkasoval on, což však nikdo nevěděl. Ženy končily v neprodyšných místnostech, kde se udusily, nebo v provizorních plynových komorách. Nešetřil ani své milenky či malé děti. Těla zbavoval masa a kostry prodával lékařským školám k pedagogickým účelům.

Holmes se v následujících letech opakovaně ocital za mřížemi, což přitáhlo pozornost policie. Past sklapla v listopadu 1894. Původně byl zadržen za krádež koně, ale vyšetřovatelé se dozvěděli od nájemníků jeho „Hradu”, že se v domě děje něco podezřelého. Následná prohlídka jejich hrůzné obavy potvrdila.

Přestože mohl mít na svědomí až 230 vražd, bylo mu dokázáno jen 27. Jeden z prvních amerických sériových vrahů byl za své zločiny oběšen 7. května 1896. Před popravou údajně působil klidně a žádal pouze, aby byl pohřben do betonu, aby jeho tělo nikdo neukradl a nezneužil, jak to dělával on. Na provaze se svíjel dobrou čtvrthodinu, nezlomil si vaz a čekalo ho pomalé udušení.

Zdroje informací:

https://www.crimemuseum.org/crime-library/serial-killers/hh-holmes/

https://www.britannica.com/biography/H-H-Holmes

https://www.biography.com/crime/hh-holmes

Podobné články

Doporučujeme

Další články