První role Miley Cyrus a herec s nejdelšíma nohama na světě: 12 fantastických faktů o pohádkové Velké rybě – G.cz
Vyhledávání

První role Miley Cyrus a herec s nejdelšíma nohama na světě: 12 fantastických faktů o pohádkové Velké rybě

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Tim Burton, který dnes slaví 61. narozeniny, patří k těm režisérům, jejichž filmy poznáte na první dobrou. Pohádková Velká ryba se ale z jeho standardního černobílého, makabrózního stylu vymyká - a právě proto ji máme tak rádi.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.8.2019, 09:24

Pohádka pro sentimentální dospělé

Pokud patříte k těm dospělým, kteří si hýčkají pomyslné vnitřní dítě a mají rádi sentimentální filmová vyprávění, která jsou tak akorát na hranici pohádky, Velkou rybu z roku 2003 určitě zbožňujete. Neuvěřitelný životní příběh odvážného Edwarda Blooma s poetickým závěrem vzešel z kreativních myslí autora knižní předlohy Daniela Wallace a režiséra Tima Burtona, který pro jednou odložil hravou temnotu a snímek nechal rozkvést zářivými barvami.

Tolik ale o snímku jako takovém a řekněme si, co o tomhle srdcovkovém kousku možná nevíte. Tušili jste, že si tu svou vůbec první filmovou roli střihla dnes megastar Miley Cyrus? Nebo že se na tvorbě snímku podílelo 300 členů štábu a 7000 komparzistů, a přesto dost často neuhlídali mikrofony nebo kabely v záběru? A proč vlastně do hlavní role obsadili Ewana McGregora? Všechno a mnohem víc se dozvíte v následující galerii:

A tady se podívejte, co lidstvu předpovědělo 6 filmů, které se odehrávají v roce 2019.

Podobné články

Doporučujeme

Další články