fb pixel Cool oblečky a celosvětová upíří nákaza: co lidstvu předpovědělo 6 filmů, které se odehrávají v roce 2019? – G.cz
Vyhledávání

Cool oblečky a celosvětová upíří nákaza: co lidstvu předpovědělo 6 filmů, které se odehrávají v roce 2019?

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Filmoví tvůrci rádi hledí do budoucnosti. Co když se z ní ale stane přítomnost? Snímků, a některé z nich jsou dnes už kultem, odehrávajících se v roce 2019 je několik. Co lidstvu předpověděly a jak se realita liší?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.1.2019, 11:01

1. Blade Runner (1982)

Sci-fi klasika se odehrává v Los Angeles v roce 2019. Země má vesmírné kolonie na mnoha planetách, lidé se potýkají s tzv. replikanty a móda je takříkajíc hodně někde. Je krásné, že si kostymérky v 80. letech myslely, že ještě teď budou v kurzu ramenní vycpávky!

2. 2019: Noví barbaři (1982)

Italské sci-fi béčko ukazuje postapokalyptický svět jako v Mad Maxovi. Hlavní hrdinové jsou odvěkými nepřáteli, kteří se ale musí spojit, aby se zachránili před zdivočelými gangy, které ovládají planetu. Mají u toho brnění jak ze žvejky a dámy v téhle realitě nosí oblečky, které by jim současné feministky asi neschválily.

3. Ohnivý blesk (1983)

Skončila jaderná válka. Ti kteří přežili se rozdělili do dvou skupin, na zlé Euraky a rebelanty Federace. Vůdce rebelantů vysílá do postkatastrofického New Yorku, který ovládají Eurakové, odvážného dobrodruha Parsifala s jediným úkolem: najít poslední plodnou ženu na Zemi.

4. Běžící muž (1987)

Televizní reality show jsou tupější a tupější. Doporučujeme kreativcům TV Nova a spol. zhlédnout Běžícího muže s Arnoldem Schwarzeneggerem. Takhle se dělá zábava pro celou rodinu!

5. Ostrov (2005)

Geniální nápad, který měli vědci dávno rozvinout - takový Miloš Zeman by za něj dal všechno, co je ve státní pokladnici. V Ostrově Michaela Baye poznáváme svět, ve kterém jsou lidé klonováni kvůli dárcovství orgánů. Etické otázky nechme stranou, nám se to jeví docela logicky.

6. Svítání (2010)

Nejlepší vizi budoucnosti přinesl snímek Svítání, v němž celé lidstvo smete nákaza, co udělá skoro ze všech upíry. Poslední zbytky lidí se coby žádaná potrava před krvesajnými predátory ukrývají. Ethan Hawke a Willem Dafoe se rozhodnou osud lidstva zvrátit. A na pomoc mají kuše - dost cool.

A tady si přečtěte 12 nesmrtelných hlášek ze Samotářů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články