fb pixel První muž na cestě kolem Měsíce: miliardy vydělal díky tričkům na míru – G.cz
Vyhledávání

První muž na cestě kolem Měsíce: miliardy vydělal díky tričkům na míru

+ DALŠÍ 1 FOTKA

První vesmírný turista - to je Yusaku Maezawa, japonský boháč, který se jako první soukromý výletník podívá na oběžnou dráhu Země. Co je tenhle chlapík zač? Zbohatl díky tričkům na míru, zároveň je ale také hudebníkem a vlastní obraz od Picassa.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 18.9.2018, 14:20

Vesmírný turista

Kdo si zaplatí první cestu na oběžnou dráhu Země? Závistiví jazykové by asi řekli, že někdo, kdo neví, co s prachama. My říkám, že někdo, kdo už má všechno, o čem snil. Přesně takový je dle Forbesu osmnáctý nejbohatší Japonec jménem Yusaku Maezawa. Miliardář se stane první turistou, který si na dovolenou zajede na cestu kolem Měsíce, tedy po oběžné dráze Země. Stane se tak v roce 2023 a netradiční trip potrvá 5 dní. Výlet Maezawovi umožní, jak jinak, Elon Musk a jeho společnost SpaceX.

Co je vlastně pán se záviděníhodným prvenstvím zač? Poměrně cool guy, nutno přiznat. Své jmění dvaačtyřicetiletý podnikatel získal díky obchodu s oblečením ZOZO. Není to jen tak nějaký butik. Jedná se o e-shop s triky přesně na míru. Vy si objednáte jejich speciální 3D oblek, který přesně změří všechny vaše rozměry. Na základě výsledků vám pak v ZOZO vyrobí oblečení přesně padnoucí vaší postavě, které je navíc cenově dostupné.

To není vše, čím se přičinlivý Japonec zaobírá. Maezawa od střední školy miluje rock, měl i vlastní kapelu, se kterou i něco málo nahrál. Když skončil střední, bylo to na začátku 90. let, odmítl jít na další školu, sbalil svou tehdejší přítelkyni a společně vyrazili do USA. Tam začal nakupovat gramodesky a cédéčka oblíbených kapel a když se pak vrátil do Japonska, kšeft s dovozovými alby se stal jeho vstupem do světa byznysu.

Dnes rozvedený čtyřicátník místo rockových alb sbírá umění. Vlastní obrazy od Picassa a Basquiata, což, pokud si vzpomenete na hodiny výtvarky, je docela nářez. Na jedné dvoudenní aukci milovník krásna utratit 98 milionů dolarů. Kolik ho stál letenka do vesmíru? To je to jediné, co nevíme.

A tady je 8 zásadních projektů Elona Muska.

Podobné články

Doporučujeme

Další články