fb pixel První člověk na Měsíci: Ryan Gosling ukáže v Chazellově velkofilmu druhou tvář Neila Armstronga – G.cz
Vyhledávání

První člověk na Měsíci: Ryan Gosling ukáže v Chazellově velkofilmu druhou tvář Neila Armstronga

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Doposud mohly zástupy fanynek obdivovat neměnný výraz Ryana Goslinga zejména na planetě Zemi. Jak to vypadá, když Ryan odmítá sníst ranní cereálie, ale ve vesmíru? To se dozvíme díky snímku První člověk, který jde do kin tento týden.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.10.2018, 10:15

Muž na Měsíci

"Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo." Asi se shodneme, že tato památná věta patří k nejznámějším výrokům vůbec a neméně slavný je ten, kdo ji pronesl - Neil Armstrong, první člověk na Měsíci. Pořádný celovečerní film si jistě zaslouží a tak to konečně přišlo. Ve snímku První člověk hraje kosmonauta superhvězda Ryan Gosling, celou věc má režisérsky pod palcem oscarový Damien Chazelle. Ano, je to ten, co udělal La La Land a takřka geniální Whiplash.

Samotné přistání na Měsíci nicméně není to, oč ve snímku hlavně jde. Apollo 11 odstartovalo v roce 1969, děj ale začíná o sedm let dříve, kdy Armstrong jako pilot nastoupil k NASA a v soukromí se vyrovnával se smrtí dvouleté dcery. Právě ukázat kultovní osobnost a hrdinu jako otce a manžela, o to tvůrcům šlo. Zároveň ale vnímají, jak zásadní Armstrongův let byl. Docela se nabízí srovnání s Nolanovým sci-fi Interstellar, a to i proto, že První člověk je podle prvních reakcí po technické a hudební stránce obdobně dokonalý.

Zásadní roli v příběhu hraje Armstrongova žena s tváří Claire Foy (The Crown) a její vnitřní neklid. Na jednu stranu se zbytkem USA slaví každý manželův úspěch, na druhou si uvědomuje, že se z mise taky možná nikdy nevrátí domů.

Máme-li být upřímní, takhle to zní trochu nezáživně. Aktuální hodnocení na CSFD.cz je ovšem 81% a na Rotten Tomatoes 89%. My na tohle moc nedáme, ale jsme nakloněni tomu nechat se mile překvapit. Určitě nás potkáte na pražské předpremiéře snímku, která proběhne v kině Lucerna už 10. října. O den později bude První člověk k vidění v dalších biografech včetně IMAXu, což asi bude stát za to.

A tady 5 nejhorších (a proto nejlepších) filmů Patricka Swayzeho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články