Provaz pro Hradiště: hnutí ANO se odkopalo. Voliči si to můžou hodit

Obrázek uživatele vaclav.roman
14.08.2018, 11:37

Někdo to myslí upřímně, další garantuje provaz. Ano, bude líp! Otázkou je, zda v Uherském Hradišti. Slogan pro podzimní komunální volby je tak daleko za čárou, že už čáru není ani vidět.

Kouzlo nechtěného

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o práci zdatného kolážisty, který se léta věnuje politické satiře. Ale není tomu tak. K činu se hrdě přihlásili marketingoví experti z hnutí ANO, kterým se slovo „provaz“ zalíbilo a nehodlali se ho pustit. Těžko říci, jestli jim hlavy zatemnily námluvy jejich hnutí s komunisty, jimž provaz před rokem 1989 nebyl cizí, nebo fakt, že jejich guru Babiš byl s největší pravděpodobností estébák.

Heslo "Provaz pro Hradiště" vzbudilo na sociálních sítích takový povyk, že muselo rychle pryč. Básník tím chtěl říci, že kandidáti ANO v Uherském Hradišti táhnou za jeden provaz, to se ale hrubě nepovedlo. Garance provazu je hodně silná káva, zvláště pak v Uherském Hradišti, kde se nachází věznice se značně pohnutou historií. Její zdi byly svědky mnoha krutých zvěrstev. Za druhé světové války sloužila jako shromaždiště politických vězňů, kteří odsud byli transportováni do koncentračních táborů, v nichž mnozí zahynuli. Mnoho nevinných lidí zahynulo při krutých výsleších gestapa.

Klidným místem nebyla ani po válce, kdy se zde konaly lidové soudy a popravy. Ano, oběšením. Po komunistickém převratu sem byli zavíráni lidé, kteří se bránili zabavení svého majetku. Popudem k zatčení a dlouhému věznění bylo většinou jen udání. O život zde během 50. let přišlo na 30 nevinných občanů.

Uherskohradišťská věznice fungovala až do roku 1960. Dnes je opuštěná, dokonce existuje „Iniciativa za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti“. Tak doufejme, že se této hozené rukavice nechopí hnutí ANO.

A zde se podívejte na galerii bizarních hesel a plakátů provázejících letošní komunálky.


Komentáře

Doporučeno pro vás