fb pixel Prokletá vesnice Ochate: Místo paranormálních jevů, které už desítky let zeje prázdnotou – G.cz
Vyhledávání

Prokletá vesnice Ochate: Místo paranormálních jevů, které už desítky let zeje prázdnotou

Zdroj: Wikimedia Commons, Mario Modesto, CC BY-SA 3.0

Vesnice Ochate, nacházející se na severu Španělska, je dnes naprosto opuštěná. Poslední obyvatelé ji opustili v roce 1930. Několik epidemií, které postihly pouze tuto vesnici, způsobilo, že se stala neobyvatelnou. Dnes zde najdete jen ruiny, které lákají různé paranormální vyšetřovatele, protože se tam dějí podivné věci.

Martin Miko
Martin Miko 27.5.2024, 13:12

Smolná vesnice Ochate

První epidemie zasáhla vesnici Ochate v roce 1860. Druhá vlna přišla jen o čtyři roky později. Třetí vlna, která vesnici zasadila smrtelnou ránu, dorazila v roce 1870. Dodnes není jasné, co nákazu způsobilo nebo jaký druh nemoci to byl. Uvažuje se však o pravých neštovicích, choleře a tyfu. Vesnice Ochate je rájem pro milovníky nevysvětlitelných jevů a záhad. I když jsou její domy prázdné, často z nich vycházejí tajemné hlasy a zvuky. Návštěvníci ve věži kostela San Miguel slýchávají zpěv. Zážitků je tu opravdu dost, včetně nevysvětlitelného tlukotu srdce, který pronásleduje mnoho paranormálních vyšetřovatelů.

Neobvyklé jevy nejsou pouze moderní záležitostí. Dokument z roku 1947 zaznamenal podivná světla nad Ochate. V roce 1981 byla tato světla dokonce vyfotografována parapsychologem Prudenciem Muguruzou. I když byla pravost snímků zpochybňována, následná analýza prokázala, že nebyly nijak upravovány.

V ruinách vesnice Ochate se kromě světel podařilo vyfotografovat i duchy. Jedním z nich je přízrak muže s vousy, orlím nosem a plnými rty. Tento duch byl spatřen několika lidmi, takže nejde o ojedinělý jev. Pocit, že nejste sami, je zvláště silný u některých místních hrobů. Někteří návštěvníci mají také pocit, že se jich něco jemně dotýká.

Mohlo by jít o duše zmizelých lidí? V roce 1868 záhadně zmizel farář Antonio Villegas a krátce nato se propadl do země farmář John Peche. Jejich osud je dodnes neznámý. Nechtějí jejich duše upozornit na svůj návrat do rodné vesnice? Nebo je to jen iluze, kterou vyvolávají nervy napjaté atmosférou tohoto opuštěného místa?

Slovo Ochate v baskičtině znamená tajné dveře. Je možné, že tato vesnice slouží jako brána do jiného světa? Všechny zmíněné paranormální jevy se začaly objevovat až po brutální vraždě pastýře, který v roce 1936 zemřel v jednom z opuštěných domů. V roce 1987 se zde navíc jeden z badatelů rozhodl ukončit svůj život sebevraždou. A co ty záhadné hlasy, které se ptají, proč tajné dveře ještě nejsou zavřené? Dokáže někdo tuto záhadu rozluštit?

Zdroje informace:

https://www.donquijote.org/blog/ochate-a-spanish-ghost-town/

https://www.carynlarrinaga.com/ochate/

https://tourtravelandmore.com/ochate-the-abandoned-village-of-burgos-to-spend-a-lot-of-fear/

Podobné články

Doporučujeme

Další články