Prohlédněte si úžasné snímky z historie Letiště Václava Havla, které se mohlo jmenovat po Ronaldu Reaganovi – G.cz
Vyhledávání

Prohlédněte si úžasné snímky z historie Letiště Václava Havla, které se mohlo jmenovat po Ronaldu Reaganovi

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Největší tuzemské letiště slaví 82 let od počátku svého provozu. Za tu dobu se mnohé změnilo, a tím nemáme na mysli jen nový název. Proměnu Ruzyňského letiště si můžete prohlédnout v naší unikátní galerii!

Arian Ebrahimi 5.4.2019, 13:57

Z Havla mohl být Reagan

I přesto, že se letiště již 7 let jmenuje po našem prvním porevolučním prezidentovi, naprostá většina z nás je navyklá říkat, že letí prostě z Ruzyně. Kuriozitou je, že ještě před letištěm Václava Havla existovala iniciativa, která požadovala přejmenování Ruzyně na Letiště Ronalda Reagana. V roce 2011 napsala skupinka aktivistů ze společnosti Opona Miroslavu Kalouskovi, který byl toho času ministrem financí, aby se hlavní české letiště jmenovalo po americkém prezidentu Reaganovi, který by tehdy oslavil své 100. narozeniny.

Mělo se jednat o poděkování za jeho roli při pádu komunistických režimů ve východní Evropě. I když aktivistě dokonce založili facebookovou stránku Letiště Ronalda Reagana Praha - Ronald Reagan Airport Prague a jejich happening vysílala ČT24, nedočkala se iniciativa (díky bohu) žádného úspěchu. Snad jen s výjimkou několika málo článků, které se všechny shodly na tom, že se jedná o holý nesmysl. I z toho důvodu, že jedno letiště Ronalda Reagana už existuje, a sice v americkém hlavním městě Washingtonu D.C. S takovouhle někoho příště napadne, aby se brněnské hlavní nádraží přejmenovalo na Brno - Nádraží Margharet Thatcherové. Na druhou stranu by nebylo úplně od věci vrátit pražskému hlaváku přízvisko Wilsonovo nádraží.

A tady si, že geniálními triky Karla Zemana se inspiroval i Steven Spielberg.

Podobné články

Doporučujeme

Další články