Proč se Dášin pes jmenuje Lopy? 12 zajímavostí o Mostu!, se kterými zapůsobíte u piva nejen v Severce – G.cz
Vyhledávání

Proč se Dášin pes jmenuje Lopy? 12 zajímavostí o Mostu!, se kterými zapůsobíte u piva nejen v Severce

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Seriál České televize Most! má solidně našlápnuto k tomu stát se kouskem ze zlatého fondu české komedie. Společensko-satirický počin Petra Kolečka a Jana Prušinovského se s každou další epizodou těší větší a větší oblibě a diváci se o něm baví dokonce už i v hospodě. Následující zajímavosti z vás udělají krále takové diskuze.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 28.1.2019, 11:24

Realita Mostu!

Část se zlobí, část ho miluje - a ti druzí začínají převažovat. Seriál ČT Most! se zkrátka povedl a vnímají to všichni. Už šestý společný kus režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Petra Kolečka sklízí úspěch; venku jsou tři epizody a některé hlášky ("Dycky Most!") už stihly zlidovět.

Nejen vtipnými výžblepty je ale seriál zajímavý. Dali jsme dohromady několik faktů, se kterými můžete zazářit u piva, až na Most! příště přijde řeč. A že v některých koutech republiky se o tom u piva mluví fakt hodně! Jak vlastně Kolečka napadlo napsat seriál zrovna z tohoto severočeského města, proč hraje partnerku hlavní postavy Jitka Čvančarová, proč se Dášin pes jmenuje Lopy, anebo v jakém filmu si manželé od autodromu Schmitzer a Medvecká zahráli mileneckou dvojici už dřív, to se dozvíte v galerii tady:

A tady si naopak přečtěte 5 důvodů, proč je Most skvělé místo nejen pro natočení seriálu, ale také pro život.

Podobné články

Doporučujeme

Další články