GLOSA: Proč je generace našich matek plná ustrašených zombic? Zdeformovaly je zprávy na Nově a nekonečné seriály – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Proč je generace našich matek plná ustrašených zombic? Zdeformovaly je zprávy na Nově a nekonečné seriály

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Generace žen, které tráví i v dnešní době podstatnou část svého volného času u televize sledováním komerčních kanálů, jejichž program zahrnuje nekonečné seriály, vykrádané estrády, šílené reality show a především šokující večerní zprávy, má v sobě vytvořený jakýsi nekonečný strach, který předpokládá, že zlo číhá na každém rohu. Jedná se především o matky a babičky současných dvacátníků a třicátníků. Takže nás. Sorry, mami.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 27.8.2021, 16:06

Profi vymývači

Všichni to známe už od 90. let. Na televizní obrazovce se každý večer v půl osmé objeví seriózní černošský mladík po boku půvabné blondýny a za doprovodu klavírku a emotivních smyčců v pozadí nám popisují smrt dítěte v porodnici, tragickou automobilovou havárii, při které osmnáctiletý chlapec naboural na dálnici, protože si zrovna dával selfíčko, nebo příběh bezdomovce, který zůstal na ulici kvůli nezaplacené splátce na televizi. S další zprávou však nahodí veselý výraz, protože se v pražské ZOO narodilo malé panďátko.

A teď si představte, že jste matka několika dětí, která tento pořad pravidelně konzumuje několik let. Zákonitě se z vás stane chodící černá kronika, co vidí smrt, krádež a podvod na každém kroku, který udělá vaše dítě nebo manžel. Smutné je, že tyto ženy si tu manipulaci šokujícím obsahem vůbec neuvědomují a věří, že při pravidelném sledování těchto pořadů budou ostřílenější a připravenější na potenciální zlo číhající tam venku, v ulicích 6. nejbezpečnější země na světě aka České republiky. A rozmlouvat jim, že v půl osmé večer se dá místo sledování Krimi zpráv dělat spousta jiných věcí, je většinou naprosto zbytečné.

Svůj strach a nepochopitelnou opatrnost ženy z postižené generace přenáší na své okolí a v případě odporu se dočkáte vět typu: „Až budeš mít děti, tak to pochopíš“ nebo „Já ti taky nekecám do toho, co čteš a na co koukáš.“

Zásadní otázkou je, proč se naše matky a babičky nechaly do tohoto degeneračního procesu tak ochotně vtáhnout. Na jedné straně chtějí zažívat emoce a napětí ve svém životě, na druhou nechtějí být v ohrožení. Řešením je tedy nahradit reálné zážitky skrz televizní obrazovku, třeba přes nekonečný seriál Ulice, nebo právě Televizní noviny na Nově a Krimi zprávy na Primě. Během pouhých dvou hodin divačky získají pocit emočního naplnění a důvod žít na další den.

To je opravdu rozumný způsob, jak naložit s časem, co vám byl přidělen, maminky naše milované.

A tady si přečtěte, proč fanatičtí kněží nemají v roce 2018 dostávat prostor v médiích, ani nikde jinde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články