fb pixel Pro rizikové pražské bezdomovce vyrostlo v Troji stanové městečko – G.cz
Vyhledávání

Pro rizikové pražské bezdomovce vyrostlo v Troji stanové městečko

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Koronavirus řádí i mezi pražskými bezdomovci. Právě mezi nimi hrozí, že v případě nedodržování ochranných opatření, se bude nákaza dál šířit nekontrovaně. Nakažené a rizikové osoby z této sociální vrstvy je proto nutné izolovat. Vedení pražského magistrátu zřizuje stanové městečko, které by mělo pomoc tuto situaci řešit. Stanové městečko vyrostlo v pražské Troji.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 9.4.2020, 09:57

Lidé bez domova patří jednozančně mezi další rizikovou skupinu v souvislosti s novým typem koronaviru. I mezi nimi se nemoc šíří a je nutné ilozovat jednak ty, u kterých byl COVID - 19 již potvrzený, ale jejich zdravotní stav nevyžaduje hospitalizaci v nemocnici, ale také ty, kterým byla nařízena ochranná karanténa. V pražské Troji proto vyrostlo pro lidi bezdomovce stanové městečko.

Do tohoto dočasně zřízeného stanového městečka budou umísťováni nejen lidé bez domova, ale také lidé vykázaní z domova pro domácí násilí. Původně se uvažovalo o umístění bezdomovců do prostor bývalého učiliště v Písnici. Tento záměr ale definitivně padl.

„Nové místo pro karanténu bezdomovců bude sousedit s již fungujícím stanovým městečkem v pražské Troji. V jedné části budou ti, kterým byla nařízena karanténa, v části druhé jsou pacienti s potvrzeným nemocněním COVID-19, ale průběh onemocnění není takový, aby museli být hospitalizováni,“ popisuje projekt náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček (STAN).

Z nařízení Vlády ČR vyplývá povinnost města postarat se o lidi bez domova na svém území. Město je pak povinno zajistit izolaci nemocných a karanténní režim lidí s podezřením na nákazu.

Obyvatelé Prahy se nemusí obávat, že by se nakažení nebo rizikoví bezdomovci pohybovali na frekventovaném místě a ohrožovali tak okolí svoji přítomností. Místo pro stanové městečko bylo vybíráno pečlivě ."Nové stanové místo je mimo zastavěné území, čímž se bude minimalizovat riziko další nákazy. S ohledem na fakt, že v této lokalitě je již dočasné zázemí pro lidi z uzavřených ubytoven, jedná se nejen z pohledu hygienického, ale i z pohledu zajištění bezpečnosti o efektivní řešení,“ doplňuje Petr Hlubuček.

Podobné články

Doporučujeme

Další články