Příběhy z předaleké galaxie donekonečna: Bude další trilogie ze světa Star Wars

Devět blockbusterů, tři samostatné filmy, animované seriály, bezpočet krátkometrážních počinů, knihy, komiksy – to ale pořád nestačí! Peněz lační filmoví producenti zkrátka nehodlají nechat obyvatele ze vzdálené galaxie nechat v klidu žít. Společnost Disney, která má momentálně pod palcem práva ke světu Star Wars, oznámila, že se chystá vyrobit celou novou trilogii.

Víc a víc hvězdných přestřelek

Jako by bláznivá trilogie SW prequelů z počátku tisíciletí nebyla dostatečně odstrašujícím příkladem, že ke starým kultovním sériím se vracet prostě nemá. Před dvěma lety se do kin po dlouhých přípravách dostala už sedmá epizoda Hvězdných válek, a byla, no, mírně řečeno... Ne tak dobrá, jak jsme asi všichni čekali.

Letos uvidíme část číslo osm a bude samozřejmě i ta devátá. Ale to není všechno. Mezitím přibyl mimo hlavní ságu stojící Rogue One, točí se snímek o mládí Hana Solo, po něm přijde na řadu Obi-wan Kenobi. A pořád ještě nekončíme!

Společnost Disney, která nyní o osudu franšízi rozhoduje, oznámila, že se chystá natočit úplně novou trilogii filmů. Nebude se už týkat rodiny Skywalkerových, měla by se točit kolem postav z jiných části galaxie a režírovat bude ji Rian Jonhson, který pracuje i na aktuální epizodě s podtitulem Poslední z Jediů. Otázka je, zda se osvědčí – společnost v minulosti v případě neúspěchu už několikrát bez mrknutí vyměnila zadek na režisérské stoličce.

Žádné další detaily známy nejsou, takže fanoušci můžou jen koulet očima, plácat se do čela a očekávat, v jakou megalomanskou zrůdnost se jejich oblíbená story ve finále promění. Jestli vůbec někdy nějaké definitivní finále mít vůbec bude...

A na závěr ještě mrkněte na 10 moudrých citátů ze Star Wars, které se hodí do života.


Komentáře