fb pixel Příběh stínového vraha: Marcel Barbeault vraždil nevinné lidi, aby pomstil smrt své matky – G.cz
Vyhledávání

Příběh stínového vraha: Marcel Barbeault vraždil nevinné lidi, aby pomstil smrt své matky

Zdroj: Profimedia

Místo studia vstoupil v devatenácti do armády, odkud byl povolán do Alžírské války, kde sloužil jako nosič zdravotnických nosítek. Marcel Henri Barbeault byl běžným otcem dvou dětí, kterého měl každý rád. Na dráhu zločinu ho dostala smrt matky. Začalo to drobnými krádežemi a skončilo u vražd mladých lidí.

Martin Miko
Martin Miko 6.5.2024, 11:59

Vrah se svými principy

Marcel Henri Barbeault byl francouzským sériovým vrahem, který v sedmdesátých letech zavraždil sedm žen a jednoho muže. Narodil se 10. srpna 1941 v Liancourtu. Svou přezdívku "Stínový vrah" získal díky tomu, že své zločiny páchal buď brzy ráno, nebo po setmění.
Barbeault opustil školu brzkém věku a začal pracovat v továrně už ve čtrnácti letech, kde se stal členem spolku Mladých křesťanských dělníků. V roce 1960 vstoupil do armády a poté odjel do Alžírska, kde pečoval o zraněné vojáky ve válce. Po návratu domů se začal zajímat o box a judo. Válka v něm vzbudila zájem o kariéru v bezpečnostních složkách, ale kvůli potížím se závratěmi a neúspěšným vstupním testům se svých snů vzdal a raději se začal věnovat rodině.

Ve stejné době se oženil. Jeho žena Josiane mu porodila dva syny, Patricea a Laurenta. Zdálo se, že našel nový smysl života ve své rodině. Navíc se i mezi sousedy stal velmi oblíbenou osobou. Všechno se však náhle změnilo, když mu jednoho dne zemřela jeho matka Micheline. Poslední roky života bojovala s rakovinou prsu. Navíc přišel o své dva bratry, což v něm zanechalo hluboké jizvy. Zpočátku se s tím vyrovnával drobnými krádežemi, ale postupně přešel k vraždám.

Barbeault měl systematický a velmi pečlivý přístup k vraždám. Sledoval své oběti několik dní, aby zjistil jejich denní rutinu. K vraždám používal lopatu nebo pušku a po smrti oběti ji vždy zbavil oblečení, aniž by ji nějak zneuctil. Jako suvenýr si však odnášel kabelku oběti.

Dařilo se mu unikat policii po dlouhých sedm let, protože se jevil jako oblíbený a sympatický muž, který miluje svou rodinu. Jeho schizofrenní chování a schopnost předstírat jinou osobu mu umožnily vyhnout se podezření. Pak však policie obdržela anonymní tip, který popisoval muže: „35 let, výška 180 cm, ženatý s blondýnkou, má dvě děti, sloužil v Alžírsku a rád boxuje.” I přesto komisař Christian Jacob nepředvolal Barbeaulta k výslechu a jen ho zařadil mezi potenciální podezřelé osoby.

Inspektor Daniel Neveu začal s novým vyšetřováním a zjistil, že místa vražd tvoří trojúhelník kolem hřbitova, kde byla pohřbena Barbeaultova matka. Všechny vraždy se také odehrály během jeho volného času. Spolu s anonymním tipem to vypadalo na víc než náhodu.

Při domovní prohlídce policie našla několik kusů oblečení a pušku, která podle balistické analýzy byla spojena s vraždami žen. Marcel Barbeault se nikdy k vině nepřiznal, ani když čelil nezvratným důkazům u soudu. Trest smrti se mu vyhnul, protože nový francouzský prezident François Mitterrand ho zrušil. Přesto Barbeault dostal doživotí a nyní si svůj trest odpykává ve věznici Saint-Maur, kde pracuje jako knihovník.

zdroje informací:

Wikipedia.org: Marcel Barbeault

Serialkillercalendar.com: Marcel Henri Barbeault

Murderpedia.org: Marcel Barbeault

Podobné články

Doporučujeme

Další články