Příběh jako z pera scenáristy: Jak se z žačky církevního gymplu stala nejslavnější česká pašeračka – G.cz
Vyhledávání

Příběh jako z pera scenáristy: Jak se z žačky církevního gymplu stala nejslavnější česká pašeračka

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Milovala luxus a pro život v přepychu byla ochotná udělat téměř cokoliv. A právě to se jí nakonec vymstilo. Naši nejznámější pašeračku Terezu H. "odměnil" soud téměř devíti lety v pákistánské base za to, že se loni snažila na letišti v Láhauru propašovat 9 kilo heroinu přes Abú Zábí do Evropy. Jak se naivní kráska dostala z Uherského Hradiště až do lochu na druhém konci světa?

Rom Jeremy
Rom Jeremy 20.3.2019, 16:04

Divoká jízda, která skončila v pákistánském vězení

Jak se mladá dívka z moravského maloměsta s tváří andílka dostane do pákistánské basy? To je otázka, která napadne snad každého. Její blízcí se shodují, že ač je Tereza dobrosrdečné a citlivé povahy, je i bohužel velmi naivní. A právě to byl nejspíš hlavní kámen úrazu na její divoké cestě životem.

Před třemi lety žila docela obyčejný život jako většina jejích vrstevnic. Zvrat nastal ve chvíli, kdy se v 18 letech rozhodla odejít z církevního gymnázia, aby poznala opravdový život. A toho si užila opravdu do sytosti. Chvíli se živila manuální prací v továrně, brzy však zjistila, že si tak nevydělá na luxusní věci, po kterých tolik toužila.

"Zkouška života začíná," napsala si na svůj facebookový profil na podzim 2016, když se chystala poprvé vyjet za prací do zahraničí, konkrétně do Belgie. Tím, o jakou práci přesně šlo, se už nepochlubila, podle informací však právě tehdy začala její kariéra luxusní společnice.

Luxusní společnice

Později takto začala jezdit po celé Evropě a své astronomické výdělky sváděla na práci modelky. Pohádkový luxus si užívala se svou (dnes už bývalou) nejlepší kamarádkou Simonou, která ji podle známých měla k tomuto životnímu stylu dovést.

Společně údajně jezdily do nočních podniků ve Švýcarsku, kde si prý za hodinu s klientem účtovaly 300 švýcarských franků (v přepočtu zhruba šest tisíc korun). Kdy z dráhy společnice sklouzla k pašování drog, není jasné. Pro její pověstnou naivitu se skoro zdá možné i to, že ji někdo ošklivě využil.

Pokud ale opravdu o pašování drog nevěděla, jak se u soudu snažila tvrdit, je zarážející, že se snažila na dráhu "modelky" naverbovat i další slečny. "Hledám krásné dívky. Jedná se o diskrétní focení (nic erotického). Práce je v zahraničí a ohodnocení se pohybuje v desítkách tisíc," lákala v internetovém inzerátu Tereza. A docela se jí to dařilo.

Lákavá nabídka rychlého výdělku

Z Uherského Hradiště na rychlý výdělek zlanařila několik dívek, které o své zkušenosti z Pákistánu pod podmínkou anonymity promluvily. Dušují se však, že se jednalo striktně o focení. To, že byl někdo ochotný amatérským modelkám zaplatit za nehanbaté fotky stovky tisíc, jim divné nepřipadalo.

Když Terezu zadrželi s devíti kilogramy heroinu v kufru na letišti v Láhauru, spekuluje se, že s ní v Pákistánu měla být i Simona. Ta se ale dostala jen pár dní před ní v pořádku domů. Když do Česka přišla zpráva o zatčení její nejlepší kamarádky, neváhala ani chvíli a začala obcházet bulvární redakce, aby se na Terezině neštěstí přiživila.

A co dělá Simona teď, když její dávná přítelkyně trpí v pákistánském vězení? I nadále si užívá okázalý životní styl. Na sociálních sítích se chlubí drahými hadříky a po silnicích se prohání kabrioletem Audi TT. Auto ale prý ani ve skutečnosti není její, shánějí ji exekutoři a bydliště má na uherskohradišťské radnici.

A tady čtěte o dalších českých pašerácích, které chytili s pytlem drog v zahraničí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články