fb pixel Příběh humřího muže: Grady Stiles byl nejen cirkusovou atrakcí, ale i odporným vrahem – G.cz
Vyhledávání

Příběh humřího muže: Grady Stiles byl nejen cirkusovou atrakcí, ale i odporným vrahem

Zdroj: Wikipedia / Geographic / Creative Commons / CC BY-SA

V roce 1937 se v Pittsburghu narodil chlapec, který odlišoval od ostatních na první pohled. Grady Stiles trpěl ektrodaktylií, což způsobilo, že jeho ruce a nohy měly podobnost s klepety humra. Na začátku svého života si užíval slávy a pozornosti. Avšak později bojoval s alkoholismem a začal bohužel i vraždit.

Martin Miko
Martin Miko 15.5.2024, 08:31

Z oblíbeného cirkusáka zákeřným vrahem

Stejně jako jeho otec, i Grady Stiles trpěl stejným postižením, které se v jeho rodině objevovalo již od roku 1840. Přestože měl ektrodaktylii, získal si velkou popularitu. Kvůli svému stavu byl vázán na invalidní vozík, ale když bylo nutné, dokázal se plazit a používat své horní končetiny. Díky tomu se jeho horní část těla neuvěřitelně posilnila.

Grady potkal svou první lásku, Mary Teresu, během cirkusového turné. Bylo jí devatenáct let a okamžitě si padli do oka. Brzy poté se vzali a společně měli několik dětí, z nichž dvě zdědily Gradyho postižení. Na chvíli vystupovali jako neobvyklá rodina v cirkuse, ale během té doby Grady propadl alkoholismu, což mělo katastrofální dopady na jeho život. Postupně se úplně změnil k horšímu a jeho vztah s Mary Teresou se začal komplikovat. Co se týče finanční stránky, tak se rodina na tehdejší poměry měla skvěle. Za sezónu v cirkuse dokázala vydělat i 80 tisíc dolarů, což bylo v přepočtu na tehdejší poměry kolem milionu dolarů. Ani pohádkové peníze však rodinu Stilesů neudělalo šťastnou.

Grady začal později bít své děti i manželku. Situace vyvrcholila v roce 1973, kdy fyzicky napadl Mary a ta utrpěla vážná zranění. Po této hrůzné události se Mary s Gradyho okamžitě rozvedla. Grady se poté znovu oženil, ale ani druhé manželství nebylo úspěšné. Následujících pět let žil relativně klidným životem, přičemž k jeho štěstí mu stačila pouze láhev alkoholu. Poté však zjistil, že jeho nejstarší dcera plánuje svatbu s mužem, kterého Grady neschvaloval. A tak se stalo něco, co nikdo nečekal.

Grady zastřelil ženicha své dcery brokovnicí, ale nebyl za to potrestán kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu, který byl zapříčiněn cirhózou jater a ektrodaktylií. Nebylo totiž možné zajistit obviněnému přiměřené a humánní podmínky ve vězení, a tak se dočkal 15letého podmíněného trestu v domácím vězení. Tato skutečnost zvýšila jeho sebevědomí a přesvědčení, že může spáchat jakýkoli zločin a zároveň uniknout trestu. I to byl možná důvod, proč se jeho první žena Mary, která ho kdysi opustila, se v roce 1989 rozhodla k němu vrátit. To ale nevydrželo příliš dlouho, protože po třech letech od něj znovu odešla.

Navíc se potají domluvila se svým sedmnáctiletým sousedem Chrisem Wyantem na vraždě Gradyho. Mary mu zaplatila 1500 dolarů, a Wyant poté Gradyho zastřelil, když se díval na televizi. Wyant byl odsouzen k 27 letům vězení za vraždu, a Mary dostala trest 12 let za svou spoluúčast.

Názory na Gradyho byly rozdílné - někteří ho považovali za horšího než ďábla, zatímco jiní viděli především člověka s osobními problémy. Kvůli jeho vraždění byl však mezi cirkusovou komunitou natolik nenáviděn, že se na jeho pohřbu nikdo neukázal.

Zdroj informací:

Historicmysteries.com: Grady Stiles – The Evil Lobster Boy

https://allthatsinteresting.com/lobster-boy

https://www.dailymail.co.uk/news/article-2631452/Infamous-freak-attraction-Lobster-Boy-drunken-bastard-killed-wife-got-fight-son-says.html

Podobné články

Doporučujeme

Další články