Svatba přes inzerát
Inzerát, jehož styl by spíše odpovídal době první republiky, zaujal jistou Miroslavu Růžičkovou, která už měla za sebou čtyři rozvody. Tehdy pětašedesátiletá, korpulentní blondýna se rozhodla odpovědět dopisem. Když jí Otto odepsal a přiložil sto marek, oblékla se do gala a vyrazila za ním vlakem do Německa. Díky svým zkušenostem s muži (poslední manžel byl totiž o 26 let mladší) dokázala snadno získat důvěru tohoto starého pána.
K jejich svatbě došlo na podzim roku 1996, ovšem až po podepsání předmanželské smlouvy, která zajišťovala, že v případě rozvodu Miroslava neodejde s ničím víc než s tím, co si přinesla, tedy pouze s igelitkou s osobními věcmi. Po svatbě se však do Ottovy vily nastěhovala nejen ona, ale také její třicetiletý syn Karel z druhého manželství se svou manželkou Marcelou. Brzy se ukázalo, že Otto a Miroslava měli o společném životě zcela odlišné představy o trávení zbytku života.
Otto Kukačka očekával od manželství především osobní péči, pořádek v domácnosti a pravidelné teplé jídlo. Miroslava naopak doufala ve snadný život a hlavně v brzké úmrtí svého devadesátiletého manžela, které by jí zajistilo tučné dědictví. Otto jí skutečně odkázal veškerý majetek a pro jistotu vydědil veškeré své vzdálené příbuzné. Miroslava se synem však nehodlali čekat příliš dlouho, zejména proto, že měli pocit, že Otto na nich šetří. Miroslava si stěžovala, že jí manžel dával pouze 500 marek měsíčně, ačkoliv měl podle ní značné jmění. Karlovi pořídil pouze nové auto a nic víc.
Jen několik týdnů po svatbě Otto čelil útoku ve svém vlastním domě. Miroslava se synem ho udeřili do hlavy a shodili ze schodů. Poté všichni tři nasedli do nového auta, které jim Otto pořídil, a uprchli do Čech. Doufali, že Otto zemře, případ bude uzavřen jako nehoda a majetek připadne jim. Jejich rychlý odjezd však neunikl pozornosti sousedů, kteří okamžitě zavolali policii. Otto byl nalezen živý a zachráněn.
Přestože to zní neuvěřitelně, Otto svou manželku i její rodinu znovu přijal zpět. Netajil se však tím, že hodlá podat žádost o rozvod. Miroslava tentokrát změnila taktiku v rámci možností, jak se dostat k vytouženému dědictví. Za 36 tisíc korun najala v Chomutově dva muže. Těmi muži byli bratři Balogové, kteří přijeli ke Kukačkově vile v rozpadlé škodovce 4. ledna 1997. Na místě předstírali, že se chystají rekonstruovat schodiště v domě.
Osudného dne Kukačka snědl večeři, do které mu byl přimíchán rohypnol. Poté ho najatí bratři Balogové uškrtili, jeho tělo svázali a vložili do kufru jeho mercedesu s úmyslem odvézt ho co nejdál a zamezit jeho nalezení. Jejich plán však narazil na zásadní problém. Imobilizér jim nedovolil auto nastartovat. Ve snaze zakrýt stopy inscenovali přepadení. V domě vytvořili chaos a na stěny garáže nakreslili hákové kříže. Poté naložili Miroslavu Kukačkovou do své škodovky a odjeli.
O několik dní později Miroslavě telefonovala německá policie s výzvou, aby spolu se synem přijela do Aldersbachu kvůli vyšetřování vloupání do vily. Poslechla, ale na hranicích byli oba okamžitě zatčeni. Miroslava až do své smrti nechápala, proč byla odsouzena na doživotí. Podobně dlouhé tresty si odnesli i bratři Balogové, její syn a dokonce i snacha. Miroslava, která se stala první ženou v Česku odsouzenou na doživotí. Zemřela ve vězení na mrtvici 22. dubna 2008 ve věku 80 let.
Zdroje informací:
https://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/111351/zrudy-v-suknich-babi-kukackova-zavrazdila-manzela-kvuli-tyrani-nebo-ji-slo-o-penize.html
https://www.securitymagazin.cz/security/pribeh-miroslavy-kukackove-ve-stinu-hakoveho-krize-jak-nechala-zavrazdit-sveho-manzela-pro-penize-dvema-romy-z-chomutovska-1404058953.html
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/751670/na-dozivoti-miroslava-kukackova-80-byla-prvni-dozivotne-odsouzena-zena-v-cesku-kvuli-penezum-si-objednala-vrazdu-manzela-otty-90.html