fb pixel Prezident nám ve svém vánočním poselství popřál hodně úspěchů a bolest – G.cz
Vyhledávání

Prezident nám ve svém vánočním poselství popřál hodně úspěchů a bolest

Zdroj: OVTV

Miloš Zeman vypadá dobře, dravě a při síle. Minimálně vypadá lépe než minulý rok a narozdíl oproti několika předchozím letům, nesrká ze sklenice nahlas. Nebo se někdo na Hradě naučil pracovat se zvukem, to je druhá možnost.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.12.2019, 13:48

Miloš Zeman letos rovnou skočil do pochval, zmínil naši nízkou nezaměstnanost, relativně nízký státní dluh a tvrdil, že přestože jsme jeden z nejskeptičtějších národů, měli bychom být optimističtější.

Trochu pomalejší, ale v klidu

Bodejť by prezident nebyl optimistcký, když je vlastně všechno v pořádku. Vždyť ani s planetou se neděje nic špatného. Je sice pravda, že se trochu otepluje, ale před miliony lety bylo ještě o tři stupně tepleji, takže cajk, lidé v tom prsty nemají. Jako finální argument Zeman zmínil, že Grónsko se jmenuje Greenland, protože to byl před tisícem let úrodný ostrov. Ano, prezident České republiky živě do televize popřel vliv člověka na globální oteplování a dokazoval to pět let starým memem.

Což je ironie, protože pomalost Zeman kritizoval hned z kraje svého proslovu. Hlavně si stěžoval na dlouhé rozhodovací procesy při stavbách a především na neúnosně dlouhá soudní řízení… a apeloval na svou starou kamarádku, ministrini Benešovou, aby s tím něco udělala.

Tečka

Ani letos neunikli prezidentově pozornosti demonstranti z Milionu chvilek pro demokracii. Zeman zopakoval svou prastarou hlášku o tom, že v parlamentní demokracii rozhodují o premiérovi výhradně parlamentní volby. Potom doslova řekl: „Tečka.“ a pak se rozpovídal o tom, že bychom měli být otevřenější argumentům svých názorových odpůrců a neměli bychom být zavření ve svých sociálních bublinách.

Nakonec nám prezident popřál bolest, ale odkazoval tím na Masarykův citát o tom, že myšlení bolí. Vypadal se svým "bonmotem" velice spokojen.

No prostě klasika. Prezidentova poselství jsou teď už jako Star Wars. Vychází to každé Vánoce, polovina lidí se na to jde podívat už přednasraná, polovina lidí to bude milovat, ať už to bude jakékoli… ale nakonec je to v podstatě pořád jeden a ten samý film dokola.

Podobné články

Doporučujeme

Další články