fb pixel Přestal míchat kořalku s prášky: "Jsem čistej, zamilovanej a po Řeporyjích jezdím na skútru," říká fotbalista Martin Fenin v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

Přestal míchat kořalku s prášky: "Jsem čistej, zamilovanej a po Řeporyjích jezdím na skútru," říká fotbalista Martin Fenin v (NE)BLÁZNI

Zdroj: G.cz/(NE)BLÁZNI

K dalšímu rozhovoru z cyklu (NE)BLÁZNI přišla předčasně vyhaslá hvězda a zmařená naděje českého fotbalu, útočník Martin Fenin. Je stejně starý jako Messi, třicet tři let, ale upřímně si cení možnosti hrát pralesní ligu za pražské Řeporyje. Co je Fenin vlastně zač? Hodně velký cvok? Nebo jen střelený, ale jinak pohodový kluk?

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 29.9.2020, 10:56

Právě o tom přemýšlel moderátor Tomáš Poláček během celého rozhovoru a stále neví.

"Blázen je to každopádně," nepochybuje Poláček, "ale určitě i v dobrém. Po rozhovoru jsem ho poprosil o podpis pro šestnáctiletého kluka, kterého jsem takzvaně vyženil a Martin Fenin se zeptal, jak je ten kluk vysoký. Tak metr osmdesát čtyři, řekl jsem a on si sundal svoje tričko: Podpis samozřejmě dám, ale tady mu posílám ještě jednu maličkost."

Na druhou stranu má Martin Fenin řeči, u kterých si část diváků a čtenářů bude klepat na čelo. "Při fotbale mě vždycky nejvíc těšilo," přiznává například, "když jsem nasimuloval penaltu. A víc než na týmu mi záleželo na tom, abych to byl já, kdo dá góly..."

Podívejte se na rozhovor s Martinem Feninem

V rozhovoru vypráví o šílených fórech, které během kariéry vymýšlel. "Jednou jsme třeba cestou na turnaj do Doněcka ukradli spoluhráčovi pas a už jsme mu ho nevrátili. Bylo to hrozný, ale ke mně tyhle kraviny vždycky patřily a udělal bych to znova."

Před třemi lety se zdálo, že Martin Fenin ukončí kariéru nepříliš úspěšným angažmá ve Vrchlabí: "Tehdy jsem se propadl do zvláštního stavu, kdy jsem jen tak vegetoval a popíjel."

Po pár měsících vegetování Feninovi nemohlo uniknout, že ho na ulici zdraví nezvyklí fanoušci: "Ti kluci vůbec nevypadali, že by je zajímal fotbal, ale přátelsky na mě volali vždycky stejné heslo: Swag Martin Fenin!"

Brzy mu došlo, oč jde. "Vznikl o mě hiphopový hit, napsal ho populární Ca$hanova Bulhar, dává mi v něm hroznej čoud," uznává teplický rodák Fenin a má pravdu.

V textu zazní mimo jiné toto: "... z Teplic až na vrchol, držím kurvu za drdol / teď hraju za Varnsdorf, žádný Bentley, ale Golf..."

Fenin se směje: "Vždyť mají docela pravdu, teď už jezdím hlavně na skútru. Ale na druhou stranu jsem zamilovanej, dokonce zasnoubenej. Od května nepiju. Fotbal v Řeporyjích mě baví jako dávno ne, naposledy jsem se takhle cítil před deseti lety ve Frankfurtu. A třeba se ještě posunu do nějaké vyšší soutěže, kdo ví?"

Martin Fenin se nedávno dvakrát postavil na hiphopové pódium v pražském klubu Roxy. Jak na to vzpomíná? A proč je rád, že bylo fotbalové EURO o rok odloženo?

Sledujte nový díl talk show (NE)BLÁZNI, tentokrát s fotbalistou Martinem Feninem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články