fb pixel Přeslazený pořad Peče celá země: Nová cukrářská show ČT z vás udělá diabetika – G.cz
Vyhledávání

Přeslazený pořad Peče celá země: Nová cukrářská show ČT z vás udělá diabetika

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

O víkendu na České televizi odstartovala nová kulinářská soutěž pro všechny amatérské pekaře a cukráře, která nese název Peče celá země. Podobně jako StarDance se jedná původně o úspěšný britský koncept, který prorazil do světa. Po prvním díle, na který se mimochodem dívalo přes milion Čechů, máme pocit, že se bude opět jednat o pořad, který osloví všechny generace.

Martin Miko
Martin Miko 6.1.2020, 15:56

Co Čech, to cukrář

Pečení dortů, koláčů a buchet patří v českých kuchyních mezi základních dovednosti našich matek a babiček, takže se nemůžeme divit, že nový pořad Peče celá země odstartoval hned od prvního dílu s raketovým úspěchem. A není se čemu divit. Každý má doma mouku, vejce, cukr a mléko – tedy základní suroviny k pečení. I to je důvod, proč nová televizní soutěž z produkce České televize oslovila přes milion televizních diváků.

Nejedná se samozřejmě o původní český pořad, nýbrž o licenci britského pořadu The Great British Bake Off. Koncept pořadu je jasný a předvídatelný. 12 vybraných amatérských pekařů a cukrářů proti sobě soutěží v pečení dortů, buchet, bábovek a dalších oblíbených dezertů, které jsou založené na základních surovinách. Člověk by si řekl, že takový pořad už tu byl, jenže nebyl.

Gastronomických pořadů v různých formátech jsme na našich obrazovkách zažili už mnoho. Od Ano, šéfe, který nám umožnil nakouknout do zákulisí českých restaurací a hospod až po Prostřeno!, který nám pro změnu umožňuje nakoukávat do domácností. Pořad Peče celé Česko je však jiný. Je totiž o pečení. Nečekejte šmejděníčko ani bizarní rozhovor s poloretardovaným návštěvníkem provozovny. Co naopak můžete čekat, je hodinová seance plná pečení a vyroby sladkých dezertů.

Má tento pořad plný sladkostí vůbec nějakou chybu? Pro mnohé ze sledujících to zřejmě budou moderátoři a porotci, kteří někdy až moc zbytečně mluví. Moderátoři Václav Kopta a Tereza Bebarová, které znáte primárně jako herce, by mohli říkat méně „vtipků“ a „humorů“ a místo toho by mohli raději více ochutnávat. Jedním ze dvou porotců je cukrářský mistr Josef Maršálek, který se proslavil tím, že pekl dorty pro mnoho světových celebrit včetně britské královny. Druhou porotkyní je Mirka van Gils Slavíková, o které se v pořadu dozvíte, že pekla sladkosti i pro Angelu Merkel. Nechápeme, jestli tím chtějí tvůrci pořadu odradit agresivní vlastence, kteří neřeknou Merkel jinak než „makrela“.

Další zvláštností pořadu je to, že ho Česká televize vysílá v sobotu v hlavním vysílacím čase, tedy od 20 hodin. To některé z nás taky překvapilo.

Každopádně se jedná o příjemnou a nekonfliktní podívanou, během které dostanete chuť na jídlo, takže se před jeho zapnutím raději vybavte patřičným arzenálem, jinak to prostě nezvládnete.

Podobné články

Doporučujeme

Další články