fb pixel Přešlap paní prezidentové: Texas sužují ničivé povodně, Melania Trumpová se tam vypravila v luxusních lodičkách na jehlách – G.cz
Vyhledávání

Přešlap paní prezidentové: Texas sužují ničivé povodně, Melania Trumpová se tam vypravila v luxusních lodičkách na jehlách

Prezidentský pár míří na palubu Air Force One, který je přepraví do Texasu. Obuv Melanie Trumpové přinejmenším vzbuzuje údiv.
Zdroj: washingtonpost.com

Americký stát Texas již několikátým dnem sužuje tropická bouře Harvey. Přívalové deště způsobily v mnoha městech povodně, voda se valí ulicemi a bere s sebou domy a auta. Přírodní katastrofa si již vyžádala nejméně 30 obětí. Obyvatele Texasu se rozhodl v těžkých chvílích navštívit a podpořit prezident USA Donald Trump, který s sebou vzal i svou manželku Melanii. Ta nicméně šokovala celý svět tím, když se do záplavové oblasti vypravila v luxusních lodičkách na jehlovém podpatku.

Jan Palička
Jan Palička 30.8.2017, 16:02

Jih Spojených států amerických zasáhla tropická bouře Harvey. Nejhorší situace panuje ve státě Texas, kde se po několik dní trvajících přívalových deštích rozvodnily veškeré vodní toky a celá situace přerostla v jedny z největších povodní, které kdy Texas zažil. Hlavní město Austin i četná další města jsou zcela zaplavena a jejich ulicemi se valí voda, která s sebou bere vše, co se jí postaví do cesty.

Zatímco záchranáři napočítali minimálně 30 obětí přírodní katastrofy a evidují desítky nezvěstných a stovky zraněných, majetkové škody se s jistotou budou pohybovat v řádech stovek milionů dolarů. Celá situace je o to horší, že bouře Harves sice utichla, nicméně v následujících dnech se chystá její druhý úder, který kromě Texasu zasáhne i přilehlou Louisianu, jejíž obyvatelé mají stále ještě v živé paměti škody, které napáchal před 12 lety hurikán Katrina.

Obyvatele Texasu postižené povodněmi, kteří byli nuceni opustit své zaplavené domovy a pobývají na improvizovaných ubytovnách, se rozhodl navštívit a podpořit americký prezident Donald Trump. Ten se z Washingtonu D.C. vládním speciálem Air Force One do Austinu vypravil v doprovodu své manželky Melanie. Byla to právě první dáma, která šokovala nejen celou Ameriku. Do Texasu, kde ulice připomínají rozvodněnou řeku, se Melania Trumpová vydala v značkových lodičkách na vysokých jehlových podpatcích.

Mnoho Američanů je pobouřeno tím, že navzdory tomu, že je na cestě za lidmi, kterým povodeň zničila veškerý jejich majetek, neváhá si Melania Trumpová obout designerské boty z dílny Manolo Blahnika, které jsou vhodné spíše někam na červený koberec. Jiní namísto konstatování odtržení první dámy od reality berou celou věc spíše s humorem a píší, že konečně vědí, jak se mají do zaplavených ulic obout. Nebyl by to Trump, kdyby vinu za kritiku své manželky shodil na fake news a mainstramová levicová média, která se snaží pošpinit čest jeho ženy. Protože očividně předražené lodičky Melanii Trumpové poslala CNN nebo někdo takový.

Odprostíme-li se od emocí, zjistíme, že se vlastně nic tak zásadního neděje. Úloha první dámy je čistě reprezentativní a manželka prezidenta by víceméně neměla dělat nic moc jiného, než po boku svého chotě vypadat dobře. K tomu elegantní a kvalitní oblečení patří a tuto roli plní Melania Trumpová na jedničku. Skutečně působí nevhodně, že na palubu prezidentského letadla nastupuje v botách na podpatku, nicméně pokud by se z Bílého domu vybatolila v nepromokavé pláštěnce a gumových holínkách, sice by byla oblečená praktičtěji, ale nejspíše by sklidila stejnou kritiku za to, že vypadá jako hastroš.

Tady se můžete podívat na to, jaký vliv má na Trumpa jeho dcera Ivanka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články