fb pixel Přelet nad kukaččím hnízdem i bondovky: 10 nejlepších filmů od legendárního studia United Artist – G.cz
Vyhledávání

Přelet nad kukaččím hnízdem i bondovky: 10 nejlepších filmů od legendárního studia United Artist

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Nechtěli být už závislí na libovůli velkých filmových studií, proto si založili své vlastní. Přesně před 100 lety podepsali herci Charlie Chaplin, Mary Pickford a Douglas Fairbanks a režisér D. W. Griffith zakládací smlouvu produkční a distribuční společnosti United Artist Corporation, která měla podporovat nezávislé filmové tvůrce. Připomeňte si s námi nejlepší filmy, které z tohoto studia vzešly.

Václav Roman
Václav Roman 5.2.2019, 15:33

Bondovky i filmy s Brouky

U založení společnosti United Artist se sešla skutečně slavná jména, kterým se podařilo prosadit svou. Za dlouhou stoletou historii vznikly stovky filmů.

Smlouvu s United Artist podepsala i kapela Beatles, konkrétně na tři snímky. Debutem byl Perný den (A Hard Day´s Night v roce 1964), následoval film Help! (1965), pak přišla v roce 1968 animované Žlutá ponorka (Yellow Submarine), ve které se ovšem členové slavné kapely jen mihli. A tak přišel třetí „celovečerák“ Let It Be (1970).

Od 60. let vznikají díky United Artist také filmy s hlavním hrdinou Jamesem Bondem. Současným vlastníkem filmového studia je americká mediální společnost Metro-Goldwyn-Mayer.

Vybrali jsme z každé dekády jeden film, který nás zaujal a vy se na ně můžete podívat v přiložené galerii.

A zde si můžete připomenout nejzábavnější hlášky z pátého dílu seriálu Most!

Podobné články

Doporučujeme

Další články