Překáží vám televize? Srolujte ji! 5 bláznivě geniálních technologických vychytávek, které se hlásí o slovo

Obrázek uživatele vaclav.roman
09.01.2019, 16:15

V Las Vegas to v těchto dnech pulsuje ještě mnohem více než kdy jindy. Ve městě hazardu právě probíhá veletrh spotřební elektroniky CES. Vzbudí televize, která se po vypnutí sroluje, zrcadlo, které radí, či domácí pivovar na kapsle dostatečný rozruch?

1. Televizor, který lze srolovat

Kdo nekouká na televizi příliš často, dá nám za pravdu, že „bedna“ prostě překáží a funguje po většinu svojí existence jako lapač prachu s velkou uhlopříčkou. Máme pro vás dobrou zprávu, už tomu tak být nemusí. Společnost LG totiž vyvinula televizor, který se dá srolovat do podstavce. Tento produkt se jmenuje LG Signature OLED TV R, písmenko „R“ v názvu znamená, že jde o rolovací typ. Televizi prostě vypnete a ona zmizí! A to není všechno. Obrazovka této žhavé novinky je tvárná, což znamená, že ji lze rozvinout buď v poměru 16:9 nebo 21:9, zkrátka jak je potřeba.

2. Chytré zrcadlo

„Řekni mi zrcadlo, kde je má pleť nevyhovující.“ Povídat si se zrcadly už není pohádková záležitost. Na světě jsou chytrá zrcadla, která mohou být propojena s domácí sítí i telefony. Mají bluetooth, wi-fi, reproduktor i podporu chytrého pomocníka Google Asistent a vy se tak můžete ptát, na co potřebujete. Třeba i na to, kdo je v zemi zdejší nejhezčí a nejkrásnější. Jenom se zatím nemůžete ptát česky. Existují i modely, které pomocí zabudované kamery dovedou provést analýzu vašeho obličeje a doporučit vám, co se sebou máte dělat. Jen pozor, aby se tou kamerou nedíval někdo jiný.

3. Domácí minipivovary

Další technologický hit potěší hlavně pivaře. Jistě máte ve svém okolí někoho, kdo má doma kávovar, který dokáže připravit horký nápoj z kapsle. Na obdobném principu vyvinula společnost LG zařízení, které dokáže „uvařit“ pivní mok. Domácí kapslový minipivovar byl představen pod názvem HomeBrew. A výhody? Už se nebudete muset tahat s plechovkami či lahvemi, stačí nakoupit pivní kapsle, které jsou lehčí a skladnější. Rozhodně si ale přístroj nepředstavujte tak, že by vyráběl půllitry piva jako na běžím pásu. HomeBrew dokáže připravit přibližně pět litrů piva za dva týdny.

4. Chytrá náplast

Jestli používáte kosmetiku, tak se jistě potýkáte s otázkou, co je pro vaši pokožku v aktuální chvíli vhodné. Pokud si pořídíte chytrou náplast My Skin Track pH, můžete tyto starosti hodit za hlavu. Převratná technologická novinka dokáže, jak už její název napovídá, dokáže změřit pH pokožky a na základě toho vám doporučit, jakou kosmetiku máte použít. Náplast stačí umístit na pokožku a následně bezdrátově propojit s chytrým telefonem.

5. Chytrá odsávačka mateřského mléka

Letos byla představena nová, vylepšená verze této vychytávky, tedy odsávačky. Nový model je nenápadný a dá se pohodlně nosit v podprsence. Ženy jeho pomocí mohou odsávat mléko kdykoli a kdekoli a hlavně naprosto nenápadně. Vyrábí je společnosti Willow a The Elvie. Odsávačky pracují tiše a matky se i během odsávání mohou věnovat libovolné činnosti.

A zde o tom, že Češi nakupují nápoje v PET lahvích za tisíce, aby mohli darovat koruny.


Komentáře

Doporučeno pro vás