Představitelka princezny Arabely slaví 60: tucet nezapomenutelných pohádek, které provázely naše dětství

Obrázek uživatele vaclav.roman
09.01.2019, 10:50

Dnes oslavuje významné jubileum herečka jedné životní role Jana Nagyová, kterou si všichni pamatujeme jako princeznu Arabelu z Říše pohádek. Připomeňme si nejen tento slavný seriál Václava Vorlíčka a Miloše Macourka, ale i další pohádky našeho dětství.

Vítejte v Říši pohádek

Jana Nagyová, která se narodila 9. ledna 1959 v Komárně, hrála samozřejmě i v jiných filmech a seriálech, žádná z jiných jejích rolí však Arabelu nepřekonala. Není bez zajímavosti, že Arabelu měla původně ztvárnit Libuše Šafránková, která byla na rozdíl od Jany Nagyové už vyhranější a oblíbenější. Jenže Šafránková musela roli ze zdravotních důvodů odmítnout, a tak bylo třeba hledat princeznu jinde.

Nagyová moc hereckých zkušeností neměla, ale na princeznu se hodila dokonale. Problém činil jen její výrazný slovenský akcent, s nímž si ovšem tvůrci poradili. Obrátili se právě na Šafránkovou, která princezně Arabele nakonec propůjčila alespoň svůj hlas.

Kromě Arabely, která musela čelit úkladům čaroděje druhé kategorie Rumburaka, byla za časů našeho dětství televize plná i dalších pohádek a příběhů, které jsme s oblibou sjížděli znovu a znovu. V následující galerii vám nabízímenostalgický tucet:

A zde se můžete podívat na 28 seriálů z devadesátek, na které nostalgicky vzpomínáme.


Komentáře

Doporučeno pro vás