fb pixel Pražský maraton bude, Bostonský se ovšem už letos nestihne – G.cz
Vyhledávání

Pražský maraton bude, Bostonský se ovšem už letos nestihne

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Pražský maraton se bude běžet v první polovině října, ale smutnou zprávou pro fanoušky sportu všude po světě je to, že Bostonský maraton se ruší poprvé za sto dvacet čtyři let své existence.

Jan Studnička
Jan Studnička 29.5.2020, 11:20

Běh o život

Bostonský maraton není jenom způsob, jak zablokovat dopravu v celém městě a vytočit polovinu řidičů. Maraton v Bostonu se pokaždé konal třetí pondělí v dubnu na takzvaný Den patriotů, tedy na den, kdy si Američané připomínají začátek války za nezávislost. Její počátky ostatně sahají právě do Bostonu.

Za sto dvacet čtyři let, kdy se Bostonský maraton běhá, se ani jeden rok nevynechal. Ať už prší, sněží, fouká, je válka, krize… Běhal se s nezmenšenou účastí i rok poté, co se závod stal v roce 2013 cílem bombového útoku. Bostonský maraton se prostě běží pokaždé. A pokaždé přivede lidi blíž k sobě. Příliš mnoho lidí příliš k sobě, řeklo by se. To je taky důvod, proč se ten letošní ruší.

Akce byla několikrát přeložena a poslední datum byl stanoven na na září. Teď je už ale jasné, že představa toho, jak se v září v Bostonu slezou stovky tisíc lidí, je buď přehnaně optimistická a nebo velice nebezpečná. Bostonský maraton 2020 se tedy oficiálně konat nebude, přestože řada běžců bude chtít běžet alespoň virtuálně. Snad tedy napřes rok.

Pražský maraton

Pražský Volkswagen Maraton Praha se nicméně koná a zatím je naplánován na 11. října. Situace je u nás s koronavirem ostatně o něco lepší než ve Spojených státech, takže můžeme doufat, že všechno proběhne v pořádku. Protože se ale akce koná skoro až za půl roku, nikdo si teď netroufne říct, jak bude probíhat a za jakých hygienických podmínek se může taková akce pořádat.

Zatím si alespoň projděte naši galerii, kde najdete další informaci o těchto náročných běžeckých závodech, které se těší až neskutečné popularitě, a to jak mezi samotnými sportovci, tak i mezi fanoušky.

Prozatím to vypadá, že bude mít pražský maraton všechno, co má mít. Medaile, trika s logem, občerstvení, cool trasu, nadávající řidiče, všechno. Tak jsme zvědaví a držíme palce. Američanům i českým běžcům.

Podobné články

Doporučujeme

Další články