fb pixel Praví muži se starají o své sperma. Přidej se i ty do projektu Muži činu! – G.cz
Vyhledávání

Praví muži se starají o své sperma. Přidej se i ty do projektu Muži činu!

Osvětový projekt Muži činu nabízí mužům preventivní testování spermatu. Stydliví jedinci mají možnost zaslat vzorek poštou.

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 24.3.2016, 13:38

Až 20% párů je dnes neplodných, příčina je z poloviny u žen a z poloviny u mužů. Je důležité si uvědomit, že vyšetření spermatu není nic, za co by se měli muži stydět, ba naopak. Často se muži ostýchají o této problematice hovořit. Pro ně je tu projekt Muži činu, který umožňuje poslat vzorek poštou. Na test plodnosti by podle odborníků měl jít každý muž v plodném věku, bohužel reálně této možnosti využije necelá desetina. Za posledních 25 let se průměrný počet spermií u jednoho muže snížil až o 60 procent z původního počtu 40 milionů na nynějších méně než 15 milionů. Příčinou jsou vedle nemocí zejména nezdravý životní styl, stres a kouření.

Zájemce se může objednat online na www.muzicinu.cz, online také může zaplatit. Odběrná nádoba dotyčnému přijde poštou s veškerými informacemi, a to zcela diskrétně v neoznačeném balíčku. Podle podmínek kliniky, kterou si muž vybere, může být vzorek odebrán buď přímo na odborném pracovišti, nebo v klidu domova. V projektu jsou zapojena odborná pracoviště v Praze, Brně, Olomouci, Plzni a Karlových Varech, všechny kontakty jsou uvedeny na stránkách projektu.

Projekt zaštítil Rugby Club Sparta Praha, jeden z nejstarších rugbyových klubů v Česku a sedminásobný mistr České republiky a Československa. Jeho členové si jako příklad ostatním mužům dají sperma testovat.

Takže chlapi, kašlete na ostych a běžte se testovat. A ZDE si můžete přečíst 4 způsoby, jak zrychlit své spermie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články