fb pixel Práva stála 250 mega, ale zase uvidíme mladého Aragorna: 5 věcí, které víme o chystaném seriálu Pán prstenů – G.cz
Vyhledávání

Práva stála 250 mega, ale zase uvidíme mladého Aragorna: 5 věcí, které víme o chystaném seriálu Pán prstenů

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Je to už 127 let, co se narodil legendární spisovatel J. R. R. Tolkien, jeho životní dílo, fantasy trilogie Pán prstenů, ale žije i dnes. Důkazem toho je, že se Amazon loni rozhodl utratit 250 milionů dolarů pouze za odkup autorských práv, aby mohl natočit nový seriál, který by měl být prequelem už dobře známých filmů Petera Jacksona. Co všechno o chystaném megaprojektu s miliardovým rozpočtem vlastně víme?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 3.1.2019, 15:18

1. Kdy to bude hotové?

V létě 2018, krátce po odkoupení práv, tvůrci uvedli, že práce na seriálu bude trvat dva roky. Natočeno to tedy bude nejdříve na konci roku 2019, hotovo tak na přelomu let 2020 a 2021.

2. Už jsou obsazení nějací herci?

Ne. Zatím nejsou totiž ani scenáristé. Na výrobu přísně dohlíží dědicové Tolkienova odkazu, takže i to bude výběr lidi ,co budou na seriálu pracovat, dost ovlivňovat. Ale! Sir Ian McKellen, kterého známe jako Gandalfa z filmového Pána prstenů a Hobita, v jednom rozhovoru řekl, že i když nabídku zatím nedostal, neumí si představit, že by měl Gandalfa hrát někdo jiný. Na otázku, zda už se na to necítí stár, odpověděl devětasedmdesátiletý herec, že moudrému čaroději je přes 7000 let, takže on je na tom ještě dobře.

3. Kolik bude sérií?

Práva za 250 milionů dolarů zajistili Amazonu možnost natočit 5 řad seriálu.

4. Jaké příběhy tvůrci nabídnou?

Nikdo netuší, ale seriál by měl fungovat jako prequel k Jacksonově filmové trilogii, očekávat tedy můžeme zpracování všeho, co se událo před tím, než Bilbo Frodovi předal Prsten moci. Před časem ale byla potvrzena zpráva, že první série by měla odvyprávět mládí statečného Aragorna. V době, kdy se přidal ke Společenstvu, mu bylo už přes 80 let, takže materiálu je na to až dost.

5. Co Peter Jackson?

Pro Petera Jacksona je Středozemě v podstatě dítětem, rozhodně životním projektem. Bude se na výrobě nového seriálu tenhle real life hobit podílet? On sám řekl, že s projektem nemá nic společného, objevila se ale i zpráva, že Amazon s režisérem ještě diskutuje o tom, jestli a jak by chtěl být do výroby seriálu zapojen. Za nás, i když všechna čest, by bylo lepší, kdyby na to už Jackson nešmatal. Chceme něco nového a když vidíme, co provedl s Hobitem... No, podle nás už přispěl dost.

A tady se podívejte, jak by vypadal Pán prstenů, kdyby ho Tolkien napsal dnes.

Podobné články

Doporučujeme

Další články