fb pixel Pozor – fitko Holmes Place se chová úplně stejně jako „šmejdi“! – G.cz
Vyhledávání

Pozor – fitko Holmes Place se chová úplně stejně jako „šmejdi“!

Jak se zbavit nepohodlného zákazníka wellnes centra? Oberte ho a znechuťte.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 20.11.2015, 07:50

Poslyšte temný příběh o sladkých řečičkách a slibech, které se rozplynou jako dým...

Firma, pro kterou jsem před časem pracoval, mi v rámci zaměstnaneckých benefitů věnovala kartu s kreditem na využívání služeb fitness a relaxačního Holmes Place na pražském Smíchově. Na běhání na pásu ani mučení těla na bizarních strojích nejsem, ale čas od času jsem tam zašel do vířivky, do sauny nebo si zaplavat.

Nedostupný kravaťák

Holmes Place je mezinárodní wellness řetězec s asi osmdesáti pobočkami. V Praze měl ty pobočky tři, ale podnikání mu moc nešlo a dostal se do ztráty skoro čtvrt miliardy korun. Letos v srpnu proto wellnes centrum na Smíchově prodal jinému provozovateli. Na kartě mi zbývala vyčerpat částka asi čtyři a půl tisíce korun. „Nevadí, kredit mi Holmes prostě převede do jiné své pobočky,“ říkal jsem si.

Napsal jsem tedy mejl jakémusi Lukáši Dolanskému, na webu Holmesu kravaťákovi s thymolinovým úsměvem, který má u jména vznešeně nablblý přídomek „Finance & Accounting, Chief Financial Officer“. Kravaťák neodepsal. Napsal jsem mu podruhé, potřetí, napsal mu i SMS, několikrát se mu snažil dovolat… Kravaťák mlčel měsíc. Už tohle mě mělo varovat. A mělo by to varovat i další potenciální klienty wellnes centra – místo slibované relaxace se v Holmesu dočkáte leda tak ignorování, přehlížení a stresu.

Past dárkového poukazu

Když jsem se ke kravaťákovi konečně probojoval, chtěl nejdřív kredit vrátit mému bývalému zaměstnavateli. Což je nesmysl – kredit jsem přece dostal, a jeho majitelem jsem proto já. Je to asi stejné, jako když manželka koupí pánskou košili a věnuje mi ji k narozeninám. Od data narozenin ta košile patří mně. Pokud zjistím, že je špatně ušitá, budu v prodejně reklamovat já, ne manželka.

A teď si představte, že Holmes má ještě tu drzost na některé služby nabízet dárkové poukazy. „Pokud si nejste jisti, co by Vašim blízkým udělalo radost, je možné zakoupit dárkový poukaz na Vámi zvolenou částku, a obdarovaný si pak vybere proceduru či ošetření dle svého výběru,“ píše na svých stránkách.

Pokud ale přijmeme kravaťákovu bizarní logiku, obdarovaný se majitelem dárkového poukazu nestane. Když vám třeba přítelkyně věnuje poukaz do fitka, ale pak se s vámi rozejde, Holmes vám nejspíš řekne: „Tys ten poukaz neplatil, takže zapomeň na to, že bys ho u nás po rozchodu s přítelkyní dočerpal.“

Relaxace na právním oddělení

Po výměně pár mejlů kravaťák nakonec souhlasil, že mi můj kredit převede do některé ze dvou zbývajících pražských poboček Holmesu. Ale pozor – prý jen polovinu částky a jen s tím, že ji musím vyčerpat za měsíc. Což je nesmysl hned ze dvou důvodů. Zaprvé bych byl okraden o více než dva a půl tisíce korun a zadruhé bych se místo pozvolného užívání vířivky a sauny mohl jít jen na pár dnů mučit na posilovacích strojích. To už je snad lepší nechat se zaživa uvařit v oleji:

Když jsem protestoval, kravaťák věc uzavřel tímto památným výrokem: „Prosím o zaslání oficiálního dopisu Vašeho právníka k dané věci a já věc postoupím na naše právní oddělení.“

Panebože! Kam jsem to vlastně celou tu dobu chodil? Je Holmes Place místem odpočinku, nebo je to kluzce právnicky mazaná firma, která se snaží nepohodlných zákazníků zbavit vyhrožováním legislativními tahanicemi? Podobné jednání bych očekával od „šmejdů“ někde na předváděčce pro důchodce. Ale od relaxačního centra, zaměřeného na top klientelu?

Jak prožít život „dobře“?

Trochu jsem zagoogloval a nestačil se divit. Před pár lety Holmes své klienty „trestal“ za to, že nepřišli cvičit. Koupili jste si předplacenou kartu na časově neomezené služby, ale z nějakého důvodu měsíc nedorazili? Holmes vám strhnul 120 korun. Nedorazili jste půl roku? Holmes vám strhnul tři tisíce a vaši kartu zrušil. Použil na to úplně stejnou fintu, jako běžně používají i jiní „šmejdi“. Možnost sankce si sice napsal do obchodních podmínek, ale s těmi vás automaticky neseznámil. Museli jste si je vyžádat a sankce v nich navíc byla uvedena záměrně velmi drobným písmem.

Čert vzal ty čtyři a půl tisíce – ať si je Lukáš Dolanský strčí do svého slizce thymolinového úsměvu a zadusí se jimi. Ale motto Holmes Place zní: „Máš jen jeden život – prožij ho dobře!“ Takže poslechnu a do toho šmejdsky se chovajícího wellnes centra už v životě nevkročím.

Anketa

Odpočinuli byste si ve wellnesu, které se chová způsobem popsaným v článku?

Anketa se načítá...

A tady se ještě podívejte na dalších 16 perliček a zajímavostí z posiloven a fitness center.

Podobné články

Doporučujeme

Další články