fb pixel Potvrzeno: Putinův režim sestřelením civilního letadla barbarsky zavraždil 298 lidí. Jen o 42 méně než nacisté v Lidicích – G.cz
Vyhledávání

Potvrzeno: Putinův režim sestřelením civilního letadla barbarsky zavraždil 298 lidí. Jen o 42 méně než nacisté v Lidicích

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Začne teď Miloš Zeman jako v případě novičoku tvrdit, že ruský protiletadlový systém Buk byl vyroben v Česku?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 29.5.2018, 11:23

V červenci 2014 se nad ukrajinským Donbasem zřítil Boeing 777. Nikdo nepřežil – zahynulo všech 298 cestujících a členů posádky. Obratem se ukázalo, že pravidelný civilní let MH17 malajských aerolinií na trase z Amsterodamu do Kuala Lumpuru sestřelila raketa protiletadlového systému Buk. Tady se podívejte, jak ta masová vražda před čtyřmi lety proběhla:

V březnu 2015 se zjistilo, že raketa s největší pravděpodobností patřila ruské armádě. Kreml půjčil protiletadlový systém separatistům, bojujícím za odtržení východní Ukrajiny ve prospěch Ruska, a to včetně obsluhy (k úspěšnému zasažení cíle jsou totiž nezbytní složitě proškolení specialisté). V prosinci 2017 novináři zjistili, že sestřelení malajského Boeingu osobně řídil ruský generál Tkačev.

Putin to všechno odmítal. Minulý týden se ale ukázalo, že lhal. Na zbytcích rakety byl totiž objeven kód, který jednoznačně ukazuje na její původ. Konkrétní protiletadlový systém 332 Buk odjel v červenci před čtyřmi lety z Ruska na Ukrajinu a po sestřelení letu MH17 se tam zase vrátil. Bez jedné ze čtyř raket:

Ve zprávách teď čteme: „Mezinárodní Společný vyšetřovací tým (JIT), který tvoří experti z Nizozemska, Malajsie, Ukrajiny, Belgie a Austrálie, dospěl k závěru, že odpalovací zařízení Buk bylo součástí 53. protivzdušné brigády ruských ozbrojených sil sídlící v Kursku. Raketa byla odpálena u obce Pervomajskyj, která je pod kontrolou proruských separatistů.“

Navzdory jednoznačným důkazům ale Kreml stále popírá, že by s barbarským sestřelením civilního letadla měl cokoli společného. Nepřekvapuje to – Rusové lhali a podváděli mnohokrát v historii. Tady jsou tři nejkřiklavější příklady:

– Rusové tvrdili (a dodnes tvrdí), že 2. světová válka začala až v červnu 1941 napadením Sovětského svazu nacistickým Německem. Ve skutečnosti ale začala už sovětským napadením Polska (září 1939) a Finska (listopad 1939). Putinovi se to nehodí do krámu, protože prvním agresorem, který rozpoutal nejkrvavější konflikt v dějinách, nebyl Hitler, ale Stalin. Takhle se sovětům bránili Finové:

– Rusové tvrdili (a dodnes tvrdí), že v květnu 1945 Prahu osvobodila sovětská Rudá armáda. Ve skutečnosti ji ale osvobodila Ruská osvobozenecká armáda (ROA). Tedy tzv. vlasovci – Rusové, kteří padli do německého zajetí a později po boku wehrmachtu bojovali proti stalinskému totalitnímu režimu. 5. května 1945 se pak přidali na správnou stranu a podpořili pražské povstání. Nebýt pomoci vlasovců, Praha by byla nacisty zničena. Rudá armáda pak 9. května už přijela k hotovému. Vlasovců v Praze padlo více než 300, rudoarmějců méně než 30. Přesto Kreml dodnes lže, že Prahu osvobodili sověti.

– Rusové tvrdili (a dodnes tvrdí), že 21. srpna 1968 začala “bratrská pomoc armád spřátelených zemí”, za kterou bychom jim měli být vděční. Ve skutečnosti šlo o regulérní okupaci, při které zahynulo asi 402 Čechů.

Teď tedy Kreml lže znovu. Právem jsme zděšeni teroristickými útoky islamistů v západní Evropě, při kterých od roku 2014 zahynuly desítky lidí. Ukazuje se ale, že Putinům režim je o řád horší. Na palubě letu MH17 malajských aerolinií Rusové zavraždili 298 civilistů, což se dá srovnat s vyhlazením Lidic. V červnu 1942 tam nacisté zavraždili 340 Čechů. A Rusové to navíc neudělali poprvé. V září 1983 sovětská stíhačka sestřelila civilní let KAL007 jihokorejských aerolinií. V troskách Boeingu 747 tehdy zemřelo 269 lidí.

Ale co na to Miloš Zeman? Když se před pár týdny ukázalo, že agent Skripal a jeho dcera byli letos v březnu otráveni ruským jedem novičok, český prezident snaživě přispěchal s hypotézou, že novičok byl vyroben u nás. Snaživý “ruský šváb” se tak snažil vytvořit dojem, že Putin za nic nemůže. Bude teď Zeman tvrdit, že protiletadlový systém Buk patřil české armádě? Vlastně už bychom se tomu ani moc nedivili…

A tady se podívejte, jak Zeman nepravdivým prohlášením o novičoku podrazil naše západní spojence.

Podobné články

Doporučujeme

Další články