fb pixel Obří oči, husté řasy, nekonečné nohy: Ikonická Twiggy v 60. letech pobláznila celý svět – G.cz
Vyhledávání

Obří oči, husté řasy, nekonečné nohy: Ikonická Twiggy v 60. letech pobláznila celý svět

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Britská modelka Twiggy znamenala pro 60. léta to, co Pamela Anderson znamenala pro léta devadesátá. Legendární okaté dlouhonožce je dnes 70 let a stále je vnímána jako ikonický symbol krásy, který se připomíná dodnes.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 18.9.2019, 17:17

Holka vokatá

Vlastním jménem Lesley Lawsonová, rozená Hornbyová, se narodila 19. září 1949 v Londýně. Už v 15 letech se stala módní ikonou, když ji objevil britský fotograf Barry Lategan. Její fotky byly vystaveny v jednom londýnském kadeřnictví. Snímky se zalíbily reportérce Daily Express Deirdre McSharry, která o ní posléze napsala článek v. Tak se zrodila Twiggy.

Byla výjimečná svou hubenou postavou a „holkoklučičím“ vzhledem, který utvářely krátké vlasy, velké oči a nekonečné řasy. Tehdejší ideál krásy nebyl založený na těchto dívčích parametrech, takže Twiggy vybočovala v podstatě ve všem. Když byla v roce 1966 zvolena Tváří roku a následně i Britkou roku, začala se živit modelingem po celém světě. Pracovala ve Francii, Japonsku i USA. Postupem času se objevila na obálkách trendy módních časopisů jako byl The Tatler nebo Vogue.

Díky managerovi se jí postupně podařilo protlačit svou krásu do světa filmu a hudby. Zahrála si v mnoha snímcích, dokonce natočila několik hudebních alb. Když skončila kariéru modelky, začala se věnovat i svému vlastnímu pořadu, který moderovala. Jmenoval se Twiggy`s People. Do talk show si pravidelně zvala celebrity. V roce 1998 vydala knihu Twiggy in Black and White, která se samozřejmě stala bestsellerem.

A zde se můžeme těšit na nadvládu robotů na trhu práce, ale prý vše dopadne dobře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články