Poslední pařba v Číně: Marta Nováková a Dan Ťok se s politikou rozloučí velkým výletem – G.cz
Vyhledávání

Poslední pařba v Číně: Marta Nováková a Dan Ťok se s politikou rozloučí velkým výletem

Zdroj: Vain pro G.cz

Dříve než nás ministři Marta Nováková a Dan Ťok z hnutí ANO navždy opustí a už o nich pravděpodobně nikdy neuslyšíme, ještě je čeká velký výlet do Číny společně s prezidentem Milošem Zemanem. O tuto informaci se podělila ministryně průmyslu a obchodu s českými novináři a díky deníku Právo víme, že pojede i ministr dálnic.

Martin Miko
Martin Miko 12.4.2019, 13:23

Velký výlet do velké Číny

Tento pracovní týden byl plný překvapení. V pondělí oznámil svou rezignaci ministr dopravy Dan Ťok a ve středu se k němu přidala ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, což nás samozřejmě velmi mrzí, protože nebudeme už mít na koho svádět drahá mobilní data a ucpané dálnice. Holt budeme dál stát a platit jako doposud. Odpadlíky má nahradit Karel Havlíček a Vladimír Kremlík, se kterými se prezident setká příští pondělí. Od května se už budeme moct těšit na nové ministry, tedy pouze pokud potenciální kandidáti uspějí.

Mezitím však proběhne důstojné rozloučení Ťoka a Novákové s vládou, jelikož se oba dva stanou součástí české delegace do Číny v čele s Milošem Zemanem. Ve výpravě nebude chybět ani ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).

V rámci podnikatelské mise se do Číny vypraví i posádka zhruba 60 lidí, která bude vedena prezidentem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým a jejich program by měl zahrnovat kromě návštěvy pekingského veletrhu Expo i podnikatelské fórum, ze kterého by opět mohly vyplynout nějaké potenciální spolupráce Česka a Číny. Doufejme, ze půjde o solidnější obchody než v minulosti.

To, že do Číny pojede tolik lidí, nejspíš vysvětluje, proč tato cesta stojí daňové poplatníky neuvěřitelných 9 milionů korun.

A zde vás překvapí, že španělská základní škola chce ve svých knihovnách rušit klasické pohádky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články