Pořadatelé Rockfestu Dačice ze sebe vyhazovem Hentai Corporation a následným chováním udělali pitomce a burany

Obrázek uživatele Jan Palička
31.7.2017, 07:07

V pátek a sobotu se v jihočeských Dačicích konal hudební festival Rockfest Dačice. Jednou z kapel, které vystoupily, byla i pražská thrash-rock'n'rollová skupina Hentai Corporation. Její vystoupení bylo ale předčasně ukončeno a pořadatelé nechali jednotlivé členy kapely vyvést z areálu festivalu. Reakce návštěvníků festivalu a pořadatelů na sociálních sítích pro ně není dobrou vizitkou. Na rozdíl od kapely ze sebe totiž udělali hlupáky a burany.

Jihočeské Dačice uplynulý pátek a sobotu hostily festival rockové a metalové hudby nazvaný Rockfest Dačice. Hlavními hvězdami byly například kapely Arakain, Dymytry nebo Škwor, jednou z kapel, které měly odehrát svůj koncertní set, byla i pražská thrash-rock'n'rollová pětice Hentai Corporation. Jejich vystoupení ale skončilo předčasně. Od prvních taktů Hentai Corporation začali diváci na zpěváka Radka Škarohlída házet pivo a vulgárně pokřikovat, kupříkladu ho označovat za homosexuála a narkomana nebo ho posílat do p*dele. Při čtvrté písni byl Škarohlíd napaden nejprve jedním z diváků a následně i členy ochranky. Kapela přestala hrát a za doprovodu ochranky a pořadatelů byli její členové vyvedeni z areálu festivalu. Za domluvené hraní jim pořadatelé nezaplatili, čímž se ještě pochlubili na facebookových stránkách festivalu.

"Během vystoupení kapely Hentai Corporation došlo k velkým slovním urážkám a nepřístojnostem zpěváka, a z toho důvodu bylo vystoupení předčasně ukončeno a kapele byla vypovězena smlouva. Ještě jednou se vám všem omlouváme, je nám to velice líto," napsali pořadatelé Rockfestu Dačice na svou facebookovou stránku. Realita je nicméně taková, že ony zmiňované vulgarity byly ze strany zpěváka Hentai Corporation převážně obranou proti výpadům podnapilých agresivních návštěvníků festivalu.

Kdo navíc alespoň jednou viděl koncert Hentai Corporation, ví, že k projevu frontmana Škarohlída patří vulgární a nekorektní humor doprovázený divokou pódiovou show. To měli vědět i dramaturgové festivalu, kteří si kapelu pozvali a po pár minutách hraní ji kvůli tomu, že se jim jejich tvorba nelíbí, vyhodili. Když se na hlavy organizátorů Rockfestu Dačice snesla kritika fanoušků Hentai Corporation, zachovali se nejhůř, jak jen v rámci krizového PR mohli, a začali všechny negativní příspěvky mazat. Stejně tak zablokovali možnost hodnocení, když nespokojení fanoušci začali festival hodnotit jednou hvězdičkou. Namísto řešení problémů pořadatelé raději dělají mrtvé brouky a předstírají, že žádný problém neexistuje. Takto profesionální jednání skutečně nevypadá.

Ještě horší obrázek než o pořadatelích si můžeme udělat o většině návštěvníků festivalu. Z videí dostupných na internetu je patrné, že se povětšinou jednalo o fanoušky primitivního českého pivního bigbítu, kteří buď s umaštěným mulletem nebo vyholenou hlavou a tričku xenofobní kapely Ortel v neprané propocené džísce si přišli zahalekat s kapelami nevalných kvalit typu písně o chlastu a motorkách. Když před ně předstoupila kapela, která je kritiky i diváky oceňována na tuzemských i zahraničních festivalech, projevili svou zaprděnost a buranství tím, že ji vypískali a vyprovodili z pódia vykřikování oduševnělých hesel jako: "Táhněte do p*če buzeranti!" nebo "Tady už si nezahrajete!"

Pro Hentai Corporation je vědomí, že si v Dačicích již nezahrají, nejspíše svým způsobem povznášející. Jakákoliv kapela by totiž neměla ztrácet čas hraním pro bandu agresivních křupanů, kteří kvality její tvorby nedokážou docenit a raději si z jukeboxu pustí k pivu agrorockové zábavovky typu Alkehol nebo Brutus a následně půjdou do místní sokolovny na jeden z mnoha špatných revivalů kapely Kabát. Zpěvák Hentai Corporation Škarohlíd na svém Facebooku poznamenal, že je paradoxní, že kapela v jednu chvíli hraje na festivalu Benátská!, kde je za jejich výkon chválí členové legendárních Status Quo, a o pár hodin později zažije konfrontaci s nefalšovanou českou malostí.

A TADY si přečtěte o protiuprchlické misi neonacistů, která skončila fiaskem.


Komentáře