fb pixel Mise nacionalistů proti uprchlíkům skončila fiaskem. Sami byli obviněni z pašování lidí – G.cz
Vyhledávání

Mise nacionalistů proti uprchlíkům skončila fiaskem. Sami byli obviněni z pašování lidí

Kdyby skuteční nacisté viděli, jaká banda nekompetentních idiotů jsou jejich neonacističtí následovníci, nejspíše by se rozplakali zoufalstvím.
Zdroj: superamiches.com

Ultrapravicová nacionalistická organizace jménem Generace identity si uřízla pořádnou ostudu. Její členové vybrali peníze na ambiciózní projekt boje proti pašerákům uprchlíků ve Středozemním moři, kam se následně vypravili na lodi. Než ale stačili zabránit jakémukoliv uprchlíkovi ve vstupu na evropskou půdu, ztroskotala celá akce na tom, že sami nacionalisté byli obviněni z pašování lidí.

Jan Palička
Jan Palička 30.7.2017, 14:29

Měl to být jeden z největších počinů nacionalistických organizací v boji proti uprchlíkům, avšak vše skončilo asi největším protiuprchlickým fiaskem. Hlavními aktéry se stali členové ultrapravicového hnutí Generace identity, které působí po celé Evropě a to včetně Česka, kde se v jeho černo-žlutých barvách sdružují bývalí členové Autonomních nacionalistů či Národního odporu. Prostě kovaní neonacisté. Dějištěm jejich fenomenálního ztrapnění se se pak stalo Středozemní moře.

Generace identity patřila mezi největší šiřitele hoaxu o tom, že lidé, kteří ve Středozemním moři zachraňují topící se uprchlíky, spolupracují s pašeráky uprchlíků a ve skutečnosti je vše jen dopředu domluveným divadlem sehraným za účelem dostat do Evropy co nejvíce uprchlíků a ještě si na tom vydělat. Svým příznivcům nabízeli nacionalisté i řešení - Generace identity vyhlásila sbírku na to, že její členové osobně vyrazí na Středozemní moře, kde nelegální migraci vlastnoručně zabrání.

Ambiciózní plán Generaci identity z počátku vycházel znamenitě. Jak informoval britský server the Guardian, nacionalisté vybrali v přepočtu přes 3 miliony korun, pořídili loď a vypluli do vod Středozemního moře vstříc boji s uprchlíky. Spanilou plavbu za bílou Evropu mírně kalilo to, že zakoupená loď plula pod vlajkou afrického Džibutska a najatá posádka se skládala výhradně z námořníků ze Srí Lanky. Ale co na plat, rasová válka si občas žádá oběti. Tento absurdní fakt ale nebyl na celé věci zdaleka tím nejtrapnějším. Protiuprchlická plavba Generace identity totiž skončila dříve, než vůbec začala.

Aniž by dopadli jediného pašeráka nebo zabránili ve vstupu do EU jedinému nelegálnímu migrantovi, byla loď Generace identity zadržena v přístavu v kyperské Famagustě. Tím, kdo byl dopaden přímo při činu při pašování lidí, se totiž ukázali být sami členové Generace identity, kteří po srílanských námořnících požadovali 10 tisíc euro za to, že jim umožní přechod do Itálie, kde budou moci zažádat o azyl v Evropě. Devět z celkem dvaceti námořníků již stačilo o azyl požádat přímo na Kypru. Nacionalistickým pašerákům nyní hrozí vysoké tresty a ti, kteří jim na jejich plavbu proti uprchlíkům přispěli, si alespoň možná příště rozmyslí, zda se jim vyplatí investovat do takovýchto idiotů.

Zde se pak můžete pobavit nad tím, jak by si Adolf Hitler počínal v pořadu Prostřeno.

Podobné články

Doporučujeme

Další články