fb pixel Polská armáda v květnu na pár hodin zabrala a okupovala část českého území – G.cz
Vyhledávání

Polská armáda v květnu na pár hodin zabrala a okupovala část českého území

Zdroj: YouTube.com - ADAM

V květnu provedla Polská republika válečný akt proti našemu státu. Jejich armáda neohlášeně překročila hranice a zahájila okupaci dobytého území. Okupovala ho několik hodin a šlo o kapličku asi třicet metrů hluboko za českými hranicemi. Incident byl vyřešen diplomatickou cestou.

Jan Studnička
Jan Studnička 14.6.2020, 13:59

War is hell

Zahraniční média píší celý víkend o “válečném” incidentu, který se stal na hranici mezi Českou a Polskou republikou. V rámci ochrany hranic během karantény polští vojáci odmítli pustit kohokoli ke kapličce, která se ale už nacházela třicet metrů za českými hranicemi. Tím vlastně Polsko napadlo Českou republiku a anektovalo část našeho území.

Celý incident se nakonec řešil v klidu a diplomatickou cestou, šlo samozřejmě o pouhý omyl. Česká ambasáda ve Varšavě nakonec na přešlap upozornila a Polsko stáhlo své vojáky… o celých třicet metrů. Neoficiální cestou se už polská strana omluvila té české, ale vzhledem k tomu, že se z toho během posledních dní stala mezinárodní kauza, pravděpodobně se Poláci budou muset omluvit i oficiálně.

Zajímavé je, že celou věcí se zahraniční média zabývají mnohem víc a mnohem vážněji, než kdokoli u nás. Na druhou stranu, je to Polsko, že. Spory o Slezsko tady byly tak nějak vždycky. A i kdyby reálně napadli Českou republiku a zabrali část území, pořád to nebude takový válečný zločin jako jejich čokoláda.

Už žádné válčení

Podobný incident už se opakovat nemůže, protože od soboty 13. se Polsko otevřelo světu. Respektive otevřelo se Evropské unii, unijní občané mohou volně přecházet hranice, nemusí pod karanténu a není jim ani na hranici kontrolována teplota.

Otevření hranic přišlo po třech měsících, kdy Poláci zakázali cizincům vstup do země. Se samotnou karanténou uvnitř Polska už čekali déle a proto se otevírají o trochu později než země ostatní.

Koronavirem se u nich nakazilo třicet tisíc osob a něco málo přes tisíc na komplikace spojené s nemocí zemřelo. Ale necelé dva tisíce už se zotavily.

Podobné články

Doporučujeme

Další články