fb pixel Pokuty Jaromíra Soukupa: TV Barrandov letos zaplatí pokuty za 600 tisíc kvůli pořadům svého nevyváženého moderátora – G.cz
Vyhledávání

Pokuty Jaromíra Soukupa: TV Barrandov letos zaplatí pokuty za 600 tisíc kvůli pořadům svého nevyváženého moderátora

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

O televizi Jaromíra Soukupa jsme už dlouho nepsali, jelikož jsou prázdniny a hlavní moderátorská sezóna začne až v září. To nemění nic na faktu, že se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) rozhodla udělit Barrandovu pokutu ve výši 400 tisíc korun kvůli nevyváženému obsahu v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Martin Miko
Martin Miko 14.8.2019, 12:57

Pokuta, co zabolí

Před týdnem nás potěšila zpráva o tom, že se na TV Barrandov objeví nová talk show Jiřího Ovčáčka, která bude plná laskavého humoru a zajímavých hostů. Jenže tento svět není jen pozitivním místem pro život, takže se nemůžeme divit, když se občas dozvíme i ty špatné zprávy. V úterý se totiž rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělit tučnou pokutu TV Barrandov kvůli nezvládnutému pořadu, který uvádí její majitel, ředitel a moderátor v jedné osobě.

Podle všeho byl totiž Jaromír Soukup ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa nevyvážený a neobjektivní, což se ukázalo především na kritice firem, které dostávají státní zakázky a zároveň odvádějí zisky do zahraničí. Rozhlasové radě se nelíbilo to, že nekontaktoval žádnou z kritizovaných firem, aby dostaly prostor se k problematice vyjádřit. Jednou ze soukupových „obětí“ byla například i Škoda Auto. Jaromírova televize může s pokutou nesouhlasit a napadnout ji žalobou, což by znamenalo soud.

To ovšem není jediná pokuta, kterou TV Barrandov v tomto roce obdržela. V dubnu letošního roku totiž dostala televize pokutu ve výši 200 tisíc korun za nevyváženost v reportáži, která se objevila v pořadu Moje zprávy. Konkrétně šlo o tendenční reportáž s názvem Ryba smrdí od hlavy z listopadu 2018, ve které Soukup ostře kritizoval státní zakázky pro agenturu Dorland.

Zdá se, že Jaromír Soukup má problémy s vyvážeností, a proto uvažujeme, že bychom mu poslali do studia nějakou vodováhu, aby se mu tyto věci v budoucnosti již nestávaly. Jeho moderování by se mu totiž jinak mohlo v budoucnosti ještě velmi prodražit. Ono totiž 600 tisíc korun není během necelého půlroku tak málo. Tolik totiž průměrná česká rodina nevydělá ani za rok.

A zde vás zajisté potěší, že vláda buduje socialistický stát bez lidské tváře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články