fb pixel Pokémon GO: 10 tipů a triků vztahujících se k této novodobé mánii – G.cz
Vyhledávání

Pokémon GO: 10 tipů a triků vztahujících se k této novodobé mánii

Kdo by si nepamatoval Ashe a jeho malé barevné kamarády pokémony. Ano, tohle retro je zpět! Tentokrát příšerky zaplaví váš chytrý telefon a dokonce vás donutí se hýbat. Chytíte je všechny?

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 13.7.2016, 09:09

Článek vychází z původního příspěvku od Johanny Kovaczicz.

Hra Pokémon GO doslova zachvátila planetu. Původně byla hra určena pro Game Boye, později na herní konzole Nintendo DS a 3DS. Jenže progres je nezastavitelný. Pokémoni se nyní dostávají i do vašeho smartphonu. Nová hra Pokémon GO od studia Niantic navíc pracuje s rozšířenou realitou, takže chytané pokémony „zasadí“ do reálného světa. Pokémony tak můžeme chytat v lese nebo v ulicích města.

Podle vaší aktuální polohy a pohybu v reálném světě nacházíte v různém prostředí pokémony, které musíte chytit do pokéballu. V tom je hra věrná principu původních her, kde také hlavní hrdina chodí po světě, chytá pokémony a bojuje s ostatními trenéry. Pokémon GO ale využívá kamery a gyroskopů, takže chytání působí autenticky. Cílem hry je samozřejmě pochytat všechny příšerky.

Následující tajné tipy a triky vám pomohou na vaší cestě stát se nejlepším trenérem pokémonů! Začínáme:

1. Jak dostat hru do mobilu s Androidem?

Hra se pomalu dostává do celého světa, bohužel na oficiální verzi si v České republice musíme ještě chvíli počkat. Ale! Nedočkavci si hru můžou stáhnout prostřednictvím tohoto odkazu, i když je možné, že se bude trochu sekat a někdy nepůjde ani spustit, nezapomínejte, že opravdu oficiálně verze u nás ještě není.

2. Jak dostat hru do iPhonu?

Na App Store se oficiální verze pro Českou republiku očekává. Nejjednodušší možností jak hrát, je založení amerického či australského Apple ID. Přes takový účet hru bez problémů stáhnete. Zde máte návod, jak na to.

3. Jak správně házet pokébally a chytit pokémona?

Kolem chytaného pokémona se objevují různé barevné kružnice. Ty značí, jak těžké bude daného tvora chytit. V momentě, kdy je zelený kruh největší, máte menší šanci pokémona chytit. Počkejte, až se zelený kruh smrskne na absolutní minimum a pokémon vám v tomto případě nikdy neunikne. Zmenšit průměr kružnice můžete i podržením prstu na pokémonovi. Taktika je důležitější u pokémonů s vyšším CP. Pokud se setkáte s červeným nebo oranžovým kruhem, pokémona je před chytáním potřeba trochu uklidnit – jinak se téměř jistě dostane ven z pokéballu. Své šance zvýšíte prostřednictvím nalezených master pokéballů nebo uklidňujících plodů ve vyšších levelech – bez těchto komponentů vás bude pokémon stát značné množství pokéballů a pravděpodobně unikne.

4. Co znamenají stopičky u pokémonů?

Při hledání pokémonů vám bude nápomocná tabulka Nearby, která označí pokémony nalézající se ve vaší blízkosti. Neřekne sice, kde přesně se tvorové nachází, pomocí stop pod jednotlivými druhy však prozradí, jak daleko jsou.

Počet jednotlivých stop značí stovky metrů – pokud tedy u některého pokémona v blízkosti uvidíte pouze jednu stopu, nalézt ho můžete v okruhu 100 metrů. Dvě stopy značí 200 metrů a tři 300 metrů. Pokud jsou tvorové schováni za touto hranicí, v menu Nearby je nenaleznete. Pokud se ve vaši blízkosti nachází pokémon, mobil vám zavibruje, tím pádem nemusíte pořád sledovat displej.

5. Sbírejte i duplicitní pokémony, jejich přesunem získáte odměny

Nevadí, že chytíte vícekrát jeden druh pokémona. Ty nejslabší můžete přesunout k Profesorovi pomocí tlačítka Transfer na spodním okraji profilu pokémona. Za transfer dostanete jednu sladkost, kterou poté můžete využít pro další vývoj příšerky. Různé druhy vyžadují různé množství sladkostí (dále hvězdný prach) pro vývoj.

6. Nezapomeňte si v obchodě vyzvednout své denní bezplatné tokeny

Další z věcí, na které vás hra neupozorní, je vlastní měna. O její existenci se dozvíte v integrovaném obchodě, kde si za ně lze koupit další pokébally a jiné předměty. Na samotné tokeny ale jinak než jejich koupí za opravdové peníze ve hře nenarazíte. Jeden ze způsobů je však denní bonus 10 tokenů za každého pokémona umístěného v Gymu (tělocvičně). Odměna se přičítá s každým pokémonem umístěném v některém z Gymů v barvě vašeho týmu. Na výběr odměny máte následujících 24 hodin. Bonus můžete pravidelně čerpat každý den, kdy máte svého pokémona umístěného v Gymu. Tokeny naleznete v integrovaném obchodě pod políčkem zeleného štítu.

7. Získejte více XP za rychlý hod pokéballem

Trik je to poměrně náročný na provedení a ne vždy se podaří. Před samotným hodem při chytání je potřeba rychlým krouživým pohybem prstu pokéball roztočit. Za neustálého kmitání prstem je potřeba pokéball také hodit a pokémona chytit. Při správném provedení se vám k zajatému tvorovi připočtou bonusové body, které vás přiblíží k dalšímu levelu.

8. Bez pohybu to úplně nepůjde

Hra vyláká z domu i ty největší lenochy. Přesto je však nemožné neustále se potulovat městem. Dobrá zpráva – spoustu pokémonů chytíte i na jednom místě, zcela bez námahy. Pomůže vám v tom neustále opakované načítání a vypínání hry, stejně jako resetování GPS. Nové a nové příšerky se budou objevovat přímo ve vašem dosahu. A dále, pokud chcete, aby se vám z vajíčka (získáte v pokéstopách) vyklubal pokémon, budete muset chodit!

9. Boj s ostatními hráči a speciální schopnosti

V Pokémon GO nebojujete s nejbližším fyzickým hráčem, nýbrž s pokémonem umístěným v některých z Gymů. Barva tělocvičny se liší podle ovládajícího týmu, který si Gym vybojoval – jako příslušník jiného týmu po překročení 5. levelu můžete soupeře vyzvat na souboj. Jak na boj? Rychlým tažením prstu doleva a doprava se snažíte vyhnout zásahům a klikat na oponenta pro napadení. Plánování útoku předem se vyplatí, někteří vaši pokémoni mohou disponovat speciálními schopnostmi. Zkontrolovat jejich stav můžete v kartě pokémona.

10. Lure přiláká pokémony k pokéstopám

Pokéstopy (najdete je u známých míst ve městě: u pomníků, kostelů, apod.) neslouží pouze k doplnění zásob pokéballů a dalších předmětů. K zakoupení za 100 tokenů, je k dispozici modul Lure. Zásuvný modul je potřeba umístit na některý z pokéstopů – viditelný sice bude pro všechny hráče, je však mnohem účinnější a přiláká spousty pokémonů. Moduly rovněž můžete získat při postoupení do vyššího levelu nebo doplnění zásob v pokéstopu.

Co ke hře potřebujete: mobilní telefon či tablet, dostatek mobilních dat, dobrý GPS signál, power banku (mobil se kvůli hře rychle vybíjí).

Podobné články

Doporučujeme

Další články